İYİLİKTE & BİLGİDE AKARSU GİBİ OL
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

En son konular
» Öyle Bişey İştee=)=S
GENEL ARKEOLOJİ BELGESELLERİ EmptyC.tesi Ara. 13, 2008 6:55 pm tarafından şerife.1903

» Şahmaran
GENEL ARKEOLOJİ BELGESELLERİ EmptyPerş. Ara. 11, 2008 11:28 pm tarafından şerife.1903

» Söylesene
GENEL ARKEOLOJİ BELGESELLERİ EmptyPerş. Ara. 11, 2008 12:39 am tarafından şerife.1903

» Sevmek bana yaramıyor anne
GENEL ARKEOLOJİ BELGESELLERİ EmptyPaz Ara. 07, 2008 7:39 pm tarafından şerife.1903

» Ayrılık sevdaya dahil
GENEL ARKEOLOJİ BELGESELLERİ EmptyPaz Ara. 07, 2008 7:36 pm tarafından şerife.1903

» Istanbul Üniversitesi Jeofizik Mühendisligi Bölümü
GENEL ARKEOLOJİ BELGESELLERİ EmptyPaz Ara. 07, 2008 7:34 pm tarafından şerife.1903

» beni aramaya çıkarsa yüreğin ..!!!
GENEL ARKEOLOJİ BELGESELLERİ EmptyPerş. Ara. 04, 2008 6:20 pm tarafından şerife.1903

» Kalori yakmanın 20 yolu
GENEL ARKEOLOJİ BELGESELLERİ EmptyPtsi Ekim 20, 2008 1:35 pm tarafından şerife.1903

» Anti Virus Programinizi Test Edin! Bu test ile AV Programinizi PC nize zarar vermeden test edin
GENEL ARKEOLOJİ BELGESELLERİ EmptyCuma Ekim 17, 2008 6:22 pm tarafından aysien

» Yorumsuz...............................!!
GENEL ARKEOLOJİ BELGESELLERİ EmptyPtsi Ekim 13, 2008 4:39 pm tarafından Yonca eylem

» öyle ßir gidişdi ki seninki..!!
GENEL ARKEOLOJİ BELGESELLERİ EmptyPtsi Ekim 13, 2008 4:34 pm tarafından Yonca eylem

» Sendeki yürekde yalanmiş yazik...!!!!
GENEL ARKEOLOJİ BELGESELLERİ EmptyPtsi Ekim 13, 2008 4:28 pm tarafından Yonca eylem

» Günahsız aşk...
GENEL ARKEOLOJİ BELGESELLERİ EmptyPtsi Ekim 13, 2008 4:25 pm tarafından Yonca eylem

» Gitme Dedim /Gittin..
GENEL ARKEOLOJİ BELGESELLERİ EmptyPerş. Ekim 09, 2008 3:04 pm tarafından Yonca eylem

» Makyaj yaparken aklınızda bulunsun
GENEL ARKEOLOJİ BELGESELLERİ EmptyPtsi Ekim 06, 2008 9:35 pm tarafından Yonca eylem

» Parmak Izlerinde Kaybolduğumu Görmüyormusun..!!?
GENEL ARKEOLOJİ BELGESELLERİ EmptyPtsi Ekim 06, 2008 9:32 pm tarafından şerife.1903

» Nasa.......
GENEL ARKEOLOJİ BELGESELLERİ EmptyPtsi Ekim 06, 2008 9:29 pm tarafından şerife.1903

» Nasıl öldü bu adamm...
GENEL ARKEOLOJİ BELGESELLERİ EmptyPtsi Ekim 06, 2008 9:24 pm tarafından şerife.1903

» Makyaj Malzemelerindeki Bakterilere Dikkat!
GENEL ARKEOLOJİ BELGESELLERİ EmptyPtsi Ekim 06, 2008 9:09 pm tarafından Yonca eylem

» MAKYAJ YAPMA SANATI
GENEL ARKEOLOJİ BELGESELLERİ EmptyPtsi Ekim 06, 2008 8:59 pm tarafından Yonca eylem

DUVAR YAZILARI

Madem geldin dünyaya çalış Fizik Kimyaya :)

Alma mazlumun ahını, çıkar aheste aheste...

Yaav burada yazısız bir duvar vardı nereye gitti.

Bu kadar cehalet ancak tahsille olur!

Senin söylediklerine kim inanır. Tabi ki Kadir İNANIR.

Bebeğe araba çarpmış fakat ölmemiş, neden?

Çünkü bebeğin bezi BARİYERLİymiş

Dünyanın ilk aşk şiiri:

Dünyanın ilk aşk şiiri:

Damadım, kalbimin sevgilisi Güzelliğin büyüktür baldan tatlı Aslan, kalbimin kıymetlisi Güzelliğin büyüktür baldan tatlı Benim değerli okşayışlarım baldan tatlıdır Yatak odasında bal doludur Güzelliğinle zevklenelim Aslan seni okşayayım Benim değerli okşayışlarım baldan tatlıdır Damadım benden zevk aldın Annem söyle sana güzel şeyler verecektir Babam, sana hediyeler verecektir. Sen beni sevdiğin için Lütfet bana okşayışlarını Benim Tanrım, benim koruyucum Tanrı Ellil'in kalbini memnun eden Şusin'im Lütfet bana okşayışlarını

GENEL ARKEOLOJİ BELGESELLERİ

GENEL ARKEOLOJİ BELGESELLERİ Empty GENEL ARKEOLOJİ BELGESELLERİ

Mesaj tarafından aysien Cuma Eyl. 26, 2008 11:46 am

GENEL ARKEOLOJİ BELGESELLERİ

ANADOLU MANASTIRLARI; 1998, 70 Daika
Yap. Yön. İlknur Dalkıran
Herakleia, Latmos Dağları, Kapadokya ve Karadeniz'deki manastırlarının özellikleri ve freskoları anlatılıyor.

ANTİK KARIA!DAN GÜNÜMÜZE, 40 dakika
Yapım: Hikmet ÖZ
Mylasa, Labranda, Euromos, Herakleia, Hydai, İasos,
Halikarnassos, Pedasa, Stratonikeia, Lagina, Hyllarima, Cedrai,
Kaunos, Knidos

AKDAĞLAR; TRT- 1997 , 50 Dakika
Akdağlardaki antik kentler . Lymira, Myra, Noel Baba Kilisesi, Ant. Ark.
Müz., Gömbe, Abdal Musa Türbesi, Oinoanda, Tlos, Pınara, Letoon,
Ksanthos, Patara

ANADOLU İNANÇ MERKEZLERİ 2000, 4 yüz dakika
Yön. Daver Atabey
Göbekli Tepe ( dünyada bilinen ilk mabet), den Topkapı Sarayındaki kutsal emanetlere, anadoludadaki tüm mabetlerin tarihi ve arkeolojisi. Tüm dinler, mabetleri, sembolleri, mitolojileri. Tapınakların yer aldığı yerleşimler ve antik kentler. Anadoluda Hıristiyan azizleri ve çalışmaları. MUHTEŞEM VE ÇOK KAPSAMLI BİR BELGESEL

AKDENİZDE SOLAN GÜNEŞ; 1997, 52 Dakika
Yap. Yön. Korkmaz GÖÇMEN
Anlatanlar; Prof. Nevzat Çelik, Prof. Max Kunxe, Prof. Fahri Işık
Patara, Ksanthos, Letoon, Pınara, Tlos, Tarihi. Arkeolojisi. Eserleri. Bellerophontes miti

DENİZE DOĞRU; 2003, 10 dakika
Menderes nehrinin tarih boyunca hikayesi, geçtiğitopraklara etkisi. Aphrodisias, Hierapolis, Nysa, Priene, Herakleia, Miletos. Antik şartlarda çömlek, zeytinyağı, pekmez üretilen köyler.

DOĞU ROMA'DA HIRİSİYANLIĞIN İZLERİ; 30 dakika
Anlatan; Tarık Akan
Konstantinapolis, Antiokheia ve müzesi, Pisidis Antiokheia, Efes ve Papanın gelişi, Sardes, Ayasofya, Sion Manastırı, Noel Baba ve kilisesi, Patara (Prof. Fahri Işık), Kumluca Sion hazinesi hikayesi.

FIRAT VE DİCLE UYGARLIKLARI; TRT- ODTÜ-TAÇDAM, 2000, 31 dakika
Yap. Yön. Ebru Çakırkaya Sarıcan
Göbeklitepe, Nevali çori, Samsat, Zeugma, Telilat Höyük, Mezraa Höyük, Grevrike Höyük, Akarçay Höyük, Zeytinlibahçe Höyük, Fıstıklı Höyük, Gricana, Ziyarettepe, Salattepe, Şahintepe, Gredimse Höyükleri, Hasankeyf, Mithradetes'in mozaikli sarayı, kazıları anlatılıyor

LYKIA MAVİ UYGARLIK ; 2001, 82 dakika
Yön. Meryem Doğan
Lykia tarihi, Ksanthos, Patara, Letoon, Tlos, Antiphellos, Phellos, Theimiussa, Simena, Dolikiste, Hoyran, Kyenai, Bellephon Mezarı, Saklı Kent, Telmessos ve yol anıtı, Aminthas'ın mezarı, Kadianda, Kayaköy, Gemili Adası, Pınara, Myra, Aziz Nikholas ve kilisesi, Andrake, Sura, Limyra, Artkanda, Olypmhos, Phaselis, TAM BİR LYKIA ARKEOLOJİSİ. Eserleri Mitolojisi, Çizimleri, Kabartmaları, Rekostrüksiyonlar....

İSKENDER'İN AYAK SESLERİ; (Türkiye bölümü), 25 dakika
Yabancı yapım
Efes, Milet, Didim, Halikarnassos, Gordion, İskenderun

LAMAS KANYONU; 2001, 30 dakika
Yön. Girayhan Alpdöğen
Limonlu çayı, Kilikia tarihi, İssos savaşı, Roma su yolları, Adam Kayalar, Kayalara oyulu su tünelleri, Korikos su kemerleri, Kidziwatta bölgesi, Hitit'lerle Hatti'ler arasındaki yazıt, Çiçero ve Strabon'dan bölge bilgileri, Ermeni Krallığı

MİTOLOJİK SULARDA HAYAT; 1994, 34 dakika
Gökbel, Çine çayı, Paktalos çayı, Skamandros çayı, Pamukkale, İda Dağı, Phokai, Dalyan Kral Mezarları, İztuzu, Gökova, Kedrai Adası, Balıkçının ağzından Akdeniz.

PİRİ REİS'İN ROTASINDA EGE; 1993, 85 dakika
Pergamon, Asklepion, Kızıl Avlu, Kyme, Phokai, Eski Foça, Smyrna, Kadife Kale, İzmir Ark.Müz., Erytrai, Sığacık, Teos, Alaçatı

SODRA'NIN GÖRDÜKLERİ; 1996,

Yap. Yön. Rıfat Suna, Suat Altınol
Sodra Dağındaki (Çomakdağ) antik kentler. Mylasa, Gümüşkesen Anıtı, Beçin Kalesi, , İkizdere, Kızılağaç Ketendere Yörük köyleri, Alinda, Bodrum Müzesi, Kraliçe Ada seksiyonu,Alabanda, Labraunda

TAŞLARIN SIRRI; BBC, 15 dakika
Stonhagen'den Çatalhöyüğe ( Kazı başkanı anlatıyor.) Hava çekimleri, kazılar, Ana Tanrıça kültü

SAHİLDEKİ GÜNEŞ BAHÇESİ; 2004/2005, 2 yüz 10 dakika
Yap.Yön. Fatih Aslan
Tüm Anadolu tarihi ve arkeolojisi ve mitolojisi Antik çağ bölgeleri, antik çağ kentleri

VAN GÖLÜ KIYISINDA 10 YIL; 1999, 50 dakika
Urartu Medeniyeti belgeseli.
Tuşba Kazısı ( Prof. Atlan Çilingiroğlu)
Ayanis kazısı ( Prof. Elizabaeth C. Stone)
Prof. Poul Zimansky

YAŞAYAN TAŞ; ; Kültür Bkn., 55 dakika
Yön. Neylan Akışık
Hava çekimleri desteğiyle; Epphesos, Asos, Phokai, Pergamon ve ilkleri, Asklepion ve Osman Bayatlı, Termessos, Phaselis, Antipellos, Side, Kekova, Simena, Phellos, Sümela Manastırı, Derinkuyu Yer altı Kenti, Dalyan Kaya Mezarları, Telmessos, Aminthas Mezarı, Hasankeyf, Nemrut Dağı

YAYLA DAĞINDAN KNIDOS'A AKDENİZ; 1993, Yüz 77 dakika
Yap. Yön. Levent Ersin
Asitawanda ( KARATEPE/ASLANTAŞ), Kazı ve restorasyon (Prof. Halet Çambel), ANAZARBUS, Yılanlı Kale, MİSİS mozaik müzesi, Havraniye Kervansarayı, AUGUSTA, Adana, Gülek Boğazı, Tarsus Gözlü Kule, Yumuktepe Höyüğü, SOLİ, KANYTELİS, ELAUSTA SABESTE, KORYKOS, Cennet, Cehennem ObruklarıNarlıkı kuyu müz. SELEUKAIA, Ata Tekla, İkiz Mezarlar, OLBA, DIOCEISERAI, KELENDERIS (Doç. Levent Zoroğlu), Meydancık Kalesi, Köşetbükü Mağarası, ANAMERIUM, ASPENDOS, PERGE, ATTELIA, TERMESSOS, PHASELIS, OLIMPHOS, LYMIRA, SURA, MYRA, SİMENE, THYUMUSSA, Kekova Adası, ANTIPELLOS, PATARA, LETOON, KSANTHOS, TLOS, Kayaköy, TELMESSOS, KAUNOS, Marmaris Kalesi, KNIDOS, BURGAZ,
aysien
aysien
SİTE YÖNETİCİSİ
SİTE YÖNETİCİSİ

Erkek
İş/Hobiler : ÖĞRENCİ / WEB TASARIM / PROĞRAM TASARIM DİĞİTAL MEDYA / HACKİNG TOOLS
Lakap : ÖSKİ

https://oskan.yetkin-forum.com

- Similar topics