İYİLİKTE & BİLGİDE AKARSU GİBİ OL
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

En son konular
» Öyle Bişey İştee=)=S
Bir Afrika Aşk Öyküsü EmptyC.tesi Ara. 13, 2008 6:55 pm tarafından şerife.1903

» Şahmaran
Bir Afrika Aşk Öyküsü EmptyPerş. Ara. 11, 2008 11:28 pm tarafından şerife.1903

» Söylesene
Bir Afrika Aşk Öyküsü EmptyPerş. Ara. 11, 2008 12:39 am tarafından şerife.1903

» Sevmek bana yaramıyor anne
Bir Afrika Aşk Öyküsü EmptyPaz Ara. 07, 2008 7:39 pm tarafından şerife.1903

» Ayrılık sevdaya dahil
Bir Afrika Aşk Öyküsü EmptyPaz Ara. 07, 2008 7:36 pm tarafından şerife.1903

» Istanbul Üniversitesi Jeofizik Mühendisligi Bölümü
Bir Afrika Aşk Öyküsü EmptyPaz Ara. 07, 2008 7:34 pm tarafından şerife.1903

» beni aramaya çıkarsa yüreğin ..!!!
Bir Afrika Aşk Öyküsü EmptyPerş. Ara. 04, 2008 6:20 pm tarafından şerife.1903

» Kalori yakmanın 20 yolu
Bir Afrika Aşk Öyküsü EmptyPtsi Ekim 20, 2008 1:35 pm tarafından şerife.1903

» Anti Virus Programinizi Test Edin! Bu test ile AV Programinizi PC nize zarar vermeden test edin
Bir Afrika Aşk Öyküsü EmptyCuma Ekim 17, 2008 6:22 pm tarafından aysien

» Yorumsuz...............................!!
Bir Afrika Aşk Öyküsü EmptyPtsi Ekim 13, 2008 4:39 pm tarafından Yonca eylem

» öyle ßir gidişdi ki seninki..!!
Bir Afrika Aşk Öyküsü EmptyPtsi Ekim 13, 2008 4:34 pm tarafından Yonca eylem

» Sendeki yürekde yalanmiş yazik...!!!!
Bir Afrika Aşk Öyküsü EmptyPtsi Ekim 13, 2008 4:28 pm tarafından Yonca eylem

» Günahsız aşk...
Bir Afrika Aşk Öyküsü EmptyPtsi Ekim 13, 2008 4:25 pm tarafından Yonca eylem

» Gitme Dedim /Gittin..
Bir Afrika Aşk Öyküsü EmptyPerş. Ekim 09, 2008 3:04 pm tarafından Yonca eylem

» Makyaj yaparken aklınızda bulunsun
Bir Afrika Aşk Öyküsü EmptyPtsi Ekim 06, 2008 9:35 pm tarafından Yonca eylem

» Parmak Izlerinde Kaybolduğumu Görmüyormusun..!!?
Bir Afrika Aşk Öyküsü EmptyPtsi Ekim 06, 2008 9:32 pm tarafından şerife.1903

» Nasa.......
Bir Afrika Aşk Öyküsü EmptyPtsi Ekim 06, 2008 9:29 pm tarafından şerife.1903

» Nasıl öldü bu adamm...
Bir Afrika Aşk Öyküsü EmptyPtsi Ekim 06, 2008 9:24 pm tarafından şerife.1903

» Makyaj Malzemelerindeki Bakterilere Dikkat!
Bir Afrika Aşk Öyküsü EmptyPtsi Ekim 06, 2008 9:09 pm tarafından Yonca eylem

» MAKYAJ YAPMA SANATI
Bir Afrika Aşk Öyküsü EmptyPtsi Ekim 06, 2008 8:59 pm tarafından Yonca eylem

DUVAR YAZILARI

Madem geldin dünyaya çalış Fizik Kimyaya :)

Alma mazlumun ahını, çıkar aheste aheste...

Yaav burada yazısız bir duvar vardı nereye gitti.

Bu kadar cehalet ancak tahsille olur!

Senin söylediklerine kim inanır. Tabi ki Kadir İNANIR.

Bebeğe araba çarpmış fakat ölmemiş, neden?

Çünkü bebeğin bezi BARİYERLİymiş

Dünyanın ilk aşk şiiri:

Dünyanın ilk aşk şiiri:

Damadım, kalbimin sevgilisi Güzelliğin büyüktür baldan tatlı Aslan, kalbimin kıymetlisi Güzelliğin büyüktür baldan tatlı Benim değerli okşayışlarım baldan tatlıdır Yatak odasında bal doludur Güzelliğinle zevklenelim Aslan seni okşayayım Benim değerli okşayışlarım baldan tatlıdır Damadım benden zevk aldın Annem söyle sana güzel şeyler verecektir Babam, sana hediyeler verecektir. Sen beni sevdiğin için Lütfet bana okşayışlarını Benim Tanrım, benim koruyucum Tanrı Ellil'in kalbini memnun eden Şusin'im Lütfet bana okşayışlarını

Bir Afrika Aşk Öyküsü

Bir Afrika Aşk Öyküsü Empty Bir Afrika Aşk Öyküsü

Mesaj tarafından aysien Salı Eyl. 23, 2008 11:54 am

Bir Afrika Aşk Öyküsü

Biyolog Douglas–Hamilton oldukça iri ve ürkek olan genç dişi file dikkatle yaklaşıyor. Adı Anne. Kenya’nın kuzey ucunda bir tepenin üzerinde, bir ağaç kümesinin ardında ailesinin birkaç üyesiyle birlikte sakin sakin otluyor. Boynundan sarkan kalın deri tasmanın tam omuzlarına rastlayan bölümünde bir elektronik verici var. Koruma alanına bir Cessna ile gelen Douglas–Hamilton’ın yüksek otlar ve fundalıklar arasında adım adım ilerleyerek ona ulaşmasını sağlayan şey de bu verici. Şimdi dörtayak üzerinde rüzgâra karşı ilerliyor; artık aralarındaki uzaklık 30 metre kadar. Anne, hapır hupur yaprak yemeye devam ediyor. Hamilton’ın varlığından habersiz veya belki de ona aldırmıyor.

Filler bazen tehlikeli olabilir. Kolay heyecanlanan, karmaşık ve bazen de vahşice savunmaya geçen bir doğaları vardır. 40 yıldır filleri inceleyen ve alanında dünyaca tanınmış bir uzman olan Hamilton tasmaya yakından bakmak istiyor. Tasmanın artık çok sıkıyor olabileceğine dair haberler almış –Anne o tasmayla büyüdü dense yeridir; iğne ile uyuşturulup üzerine verici yerleştirilerek araştırmaya dahil edilmesinden bu yana hâlâ aynı tasmayı taşıyor.
Hamilton genelde daha tedbirli hareket ediyor ve fil gözlemlerini bir Land Cruiser’ın güvenli gövdesi içinden yapıyor; ama bu arazide hiçbir araç işlemiyor, üstelik söz konusu olan, Anne’in sağlığı ve rahatı. Tasmanın gevşek olması ve dengeleyici ağırlığın filin boynunun altında sallanması gerekiyor. Hamilton, tasmanın, filin boynunu sıkmadığından emin olmak istiyor. Ama şu anda sık fundalıkların arasından sadece filin koca poposunu görebiliyor. Bu nedenle emekleyerek daha da yakına sokuluyor.

Diğer üç adam geride kalıyor. Bunlardan biri, David Daballen, Douglas–Hamilton’ın himayesi altında olan ve bu gibi görevlerde çoğu kez ona eşlik eden, genç bir Samburulu. İkinci adam, elinde .308 kalibrelik bir Winchester tutan yerli rehber. Üçüncüsü de ben. Douglas–Hamilton’ın sürünerek ilerlemesini izlediğimiz sırada bir diğer dişinin (belki de grubun baskın dişisi olan kocaman bir hayvan bu) usta bir manevrayla onun sağ tarafına yanaşarak araya girdiğini görüyoruz. Baskın dişi bizi görmesin diye hızla eğiliyoruz. Olduğumuz yerde donmuş durumdayız. Fil kuşkulu ve meydan okur bir tavırla yaklaşırken Douglas–Hamilton aldırmaz görünüyor, ama Daballen endişeli. O sırada (daha sonra bana anlattığına göre) filin böylesine kayalık, taşlı bir bayırda ne kadar hızla saldırabileceğini hesaplıyor.

Ve büyük dişi fil düpedüz aşağılama olmasa bile kayıtsızlık ifade eden bir dizi davranış sergiliyor: Sağanak gibi işiyor, lök diye dışkılıyor ve arkasını dönüp gidiyor.

Anne’e gelince, o, zarif bir şekilde fundalıkların arasından sıyrılıp çıkıyor. Douglas–Hamilton’a doğru ilerliyor. Aralarındaki uzaklık 15 metre. Genç dişi fil birkaç saniye için yüzünü dönüp, sanki flaş ışığında güzelliğini sergileyecek çekimler için poz veriyormuş gibi bir tavırla, geniş alnının, sarkık kulaklarının, güzel dişlerinin profilden görüntüsüyle ödüllendiriyor Hamilton’ı. Fotoğraf makinesini doğrultuyor Hamilton ve birkaç kare çekiyor. Ve ardından Anne ağır ağır uzaklaşıyor. Bu birkaç saniye içinde Hamilton fotoğraf makinesinin vizöründen, tasmanın tam da olması gerektiği gibi sarktığını görüyor. Yanlış alarm. Anne tehlikede değil –en azından derisinin zedelenmesi ya da boğulma tehlikesi yok.
aysien
aysien
SİTE YÖNETİCİSİ
SİTE YÖNETİCİSİ

Erkek
İş/Hobiler : ÖĞRENCİ / WEB TASARIM / PROĞRAM TASARIM DİĞİTAL MEDYA / HACKİNG TOOLS
Lakap : ÖSKİ

https://oskan.yetkin-forum.com

- Similar topics