İYİLİKTE & BİLGİDE AKARSU GİBİ OL
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

En son konular
» Öyle Bişey İştee=)=S
Kaldırımlar kimin malı? EmptyC.tesi Ara. 13, 2008 6:55 pm tarafından şerife.1903

» Şahmaran
Kaldırımlar kimin malı? EmptyPerş. Ara. 11, 2008 11:28 pm tarafından şerife.1903

» Söylesene
Kaldırımlar kimin malı? EmptyPerş. Ara. 11, 2008 12:39 am tarafından şerife.1903

» Sevmek bana yaramıyor anne
Kaldırımlar kimin malı? EmptyPaz Ara. 07, 2008 7:39 pm tarafından şerife.1903

» Ayrılık sevdaya dahil
Kaldırımlar kimin malı? EmptyPaz Ara. 07, 2008 7:36 pm tarafından şerife.1903

» Istanbul Üniversitesi Jeofizik Mühendisligi Bölümü
Kaldırımlar kimin malı? EmptyPaz Ara. 07, 2008 7:34 pm tarafından şerife.1903

» beni aramaya çıkarsa yüreğin ..!!!
Kaldırımlar kimin malı? EmptyPerş. Ara. 04, 2008 6:20 pm tarafından şerife.1903

» Kalori yakmanın 20 yolu
Kaldırımlar kimin malı? EmptyPtsi Ekim 20, 2008 1:35 pm tarafından şerife.1903

» Anti Virus Programinizi Test Edin! Bu test ile AV Programinizi PC nize zarar vermeden test edin
Kaldırımlar kimin malı? EmptyCuma Ekim 17, 2008 6:22 pm tarafından aysien

» Yorumsuz...............................!!
Kaldırımlar kimin malı? EmptyPtsi Ekim 13, 2008 4:39 pm tarafından Yonca eylem

» öyle ßir gidişdi ki seninki..!!
Kaldırımlar kimin malı? EmptyPtsi Ekim 13, 2008 4:34 pm tarafından Yonca eylem

» Sendeki yürekde yalanmiş yazik...!!!!
Kaldırımlar kimin malı? EmptyPtsi Ekim 13, 2008 4:28 pm tarafından Yonca eylem

» Günahsız aşk...
Kaldırımlar kimin malı? EmptyPtsi Ekim 13, 2008 4:25 pm tarafından Yonca eylem

» Gitme Dedim /Gittin..
Kaldırımlar kimin malı? EmptyPerş. Ekim 09, 2008 3:04 pm tarafından Yonca eylem

» Makyaj yaparken aklınızda bulunsun
Kaldırımlar kimin malı? EmptyPtsi Ekim 06, 2008 9:35 pm tarafından Yonca eylem

» Parmak Izlerinde Kaybolduğumu Görmüyormusun..!!?
Kaldırımlar kimin malı? EmptyPtsi Ekim 06, 2008 9:32 pm tarafından şerife.1903

» Nasa.......
Kaldırımlar kimin malı? EmptyPtsi Ekim 06, 2008 9:29 pm tarafından şerife.1903

» Nasıl öldü bu adamm...
Kaldırımlar kimin malı? EmptyPtsi Ekim 06, 2008 9:24 pm tarafından şerife.1903

» Makyaj Malzemelerindeki Bakterilere Dikkat!
Kaldırımlar kimin malı? EmptyPtsi Ekim 06, 2008 9:09 pm tarafından Yonca eylem

» MAKYAJ YAPMA SANATI
Kaldırımlar kimin malı? EmptyPtsi Ekim 06, 2008 8:59 pm tarafından Yonca eylem

DUVAR YAZILARI

Madem geldin dünyaya çalış Fizik Kimyaya :)

Alma mazlumun ahını, çıkar aheste aheste...

Yaav burada yazısız bir duvar vardı nereye gitti.

Bu kadar cehalet ancak tahsille olur!

Senin söylediklerine kim inanır. Tabi ki Kadir İNANIR.

Bebeğe araba çarpmış fakat ölmemiş, neden?

Çünkü bebeğin bezi BARİYERLİymiş

Dünyanın ilk aşk şiiri:

Dünyanın ilk aşk şiiri:

Damadım, kalbimin sevgilisi Güzelliğin büyüktür baldan tatlı Aslan, kalbimin kıymetlisi Güzelliğin büyüktür baldan tatlı Benim değerli okşayışlarım baldan tatlıdır Yatak odasında bal doludur Güzelliğinle zevklenelim Aslan seni okşayayım Benim değerli okşayışlarım baldan tatlıdır Damadım benden zevk aldın Annem söyle sana güzel şeyler verecektir Babam, sana hediyeler verecektir. Sen beni sevdiğin için Lütfet bana okşayışlarını Benim Tanrım, benim koruyucum Tanrı Ellil'in kalbini memnun eden Şusin'im Lütfet bana okşayışlarını

Kaldırımlar kimin malı?

Kaldırımlar kimin malı? Empty Kaldırımlar kimin malı?

Mesaj tarafından aysien Ptsi Eyl. 29, 2008 12:27 pm

Kaldırımlar kimin malı?

Biz İstanbul/Fatih’te ikamet eden vatandaşlarız. Bilindiği gibi, İstanbul’un bu en eski ve tarihi yerleşim yeri tamamen binalarla dolmuş durumda. Binalar genellikle bitişik, çok katlı; yollar ise dardır.
Diğer yerlerde yapıldığı gibi, buradaki yolların kenarında da “yaya kaldırımları” yapılmış. İsminden anlaşıldığı kadarıyla, yürüyen vatandaşların tehlikeye maruz kalmaması, araç yolunu tıkamaması, gidecekleri yerlere daha rahat ve huzurlu bir şekilde gidebilmeleri için buralar ayrılmış...
Ama bütün kaldırımlar berber, bakkal, manav, kasap, beyaz eşyacı, mobilyacı, büfeci, lokantacı vb. esnaf tarafındar işgal edilmiş. Kalan boşluklarda da araçlar park etmiş. Vatandaşın “yaya kaldırımı”nda yürümesi imkansız hale gelmiş. Elinde çocuğu, kucağında bebeği olan anneler, okula giden küçücük çocuklar, yaşlılar tehlikeli bir şekilde asfaltta, araçlar arasında yürümek zorunda bırakılıyor. Her an bir facia yaşanabileceği gibi, zaten yetersiz olan yollardaki trafik de iyice yavaşlayıp, tıkanıyor...
Yıllardır sergilenen bu sorumsuzluğa yetkililer bir türlü dur demiyor. Eğer “yaya kaldırımları” dükkanlar tarafından işgal edilecekse, otopark olarak kullanılacaksa, yayaların yürüme alanı olarak kullanılmayacaksa o zaman buraları iptal edin, yola katın, araçlara tahsis edin. Belki bu şekilde daracık yollar biraz daha genişler, yürüyen vatandaşlar da yolun kenarında daha rahat yürüme imkanını bulurlar.
Birçok yerleşim yerinde problem olan bu durum biz Fatihlileri canından bezdirdi.
Yetkililere bir daha sesleniyoruz; ya yaya kaldırımlarını asıl amacına uygun hale getirin, işgalden kurtarın, yayaların kullanımına uygun hale getirin; ya da bu kaldırımları iptal edin, asfaltlayın, araç yoluna katın!..
> Fatihli bir grup vatandaş

>> Hesap atlatma (!)
30.08.2008 tarihinde, kredi kartını kullandığım kuruluştan aynen şu şekilde mesaj geldi: “Üye işyeri gıda marketlerinden tek çekimde 75 YTL ve üzeri alışveriş yapın, ödemeniz 1 ay ertelensin! Son gün 29 eylül! Detaylı bilgi: .....com.tr”
Ben de bunun üzerine, 01.09.2008 tarihinde (25 YTL gıda ihtiyaçlarım varken) bu kampanyadan faydalanmak için Dalaman’da bir marketten 78 YTL alışveriş yaptım.
Hesap ekstresi geldiğinde, harcamaların bu aya yansıtıldığını gördüm. Bunun üzerine müşteri hizmetlerini aradım. Kampanyanın sadece hipermarket ve süpermarketlerde geçerli olduğunu, bu kampanyadan faydalanamayacağımı söyleyip, şikayetimi ele alacaklarını belirttiler.
Daha sonra beni tekrar aradılar, mesajda detaya girilemiyor imiş. Ayrıca kampanyada olan marketlerin kapısında kampanyaya dahil olup olmadıklarına dair yazı olması gerekiyor imiş. Ondan dolayı bu ay borcumu ödemem gerekiyor imiş. Bana tekrar döneceklerini de ilave ettiler...
Neden mesajda “sadece kampanyaya dahil olan yerler” denilemez?
Tekrar döneceğiz denildiği halde dönülmedi, borç ödendi diye mi geri dönülmedi?
Aynı markete bir sonraki alışveriş için gittiğimde, kampanyaya dahil olduklarına dair elle yazılmış yazının kapıya asılmış olduğunu gördüm. Bu yazının ne zaman asılmış olduğunu bilmiyorum. Kampanyaya dahil iseler, neden borcum ertelenmedi?
Müşteri yolunacak kazı mı?
Aman siz uyanık olun; kampanya kampanya derken, eve haciz memurlarını misafir etmeyin...
> Ethem Ilgın - Dalaman - MUĞLA

>> Memurlara yemek yardımı nasıl yapılır?
Bilindiği gibi, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 212. maddesi, “Devlet memurlarının hangi hallerde yiyecek yardımından faydalanacakları ve bu yardımın uygulanması ile ilgili esaslar Maliye Bakanlığı ile Başbakanlık Devlet Personel Başkanlığının birlikte hazırlayacakları yönetmelik ile tesbit olunur” hükmünü taşımaktadır.
Bu konuda hazırlanan yönetmelik,19.11.1986 gün ve 86/11220 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile yürürlüğe girmiştir. Yönetmeliğin 5.maddesiyle, kanunda olmadığı halde “yiyecek yardımından faydalanacak personel sayısının en az 50 olması gerektiği” belirlenmiştirr. Yönetmeliğin 3.maddesinde “yemek yardımı yemek verme şeklinde yapılır, bunun karşılığında nakten bir ödeme yapılamaz” denmektedir.
Kurumların merkez ve büyük il kuruluşlarında 50 veya daha fazla personel bulunabilir. Ancak 1- 49 personeli olan bir kuruluştaki memurlar yiyecek yardımı alamamaktadır. Burada memurun kabahati nedir? Bu husus kanuna ve eşitlik ilkelerine uygun mudur?
Yönetmeliğin 3.maddesi yemek yerine, para verilemeyeceğini amirdir. Tamam da yönetmelik çıktığı zaman olmayan, yemek firmaları var. Yemek karşılığı verilen aylık kartlarla memur pek âlâ az da olsa karnını doyurur. Taşrada çalışan memurların çoğu yiyecek yardımı alamazken, merkez birimlerinin internet sitesinde etli, tavuklu, börekli ve tatlılı aylık yemek listesi yayınlanması ne kadar doğru olur, bilemem..
Memur sendikalarının bu konuya temas etmemeleri ve değiştirilmesi için girişimde bulunmamaları ise ayrı bir konudur.
Sayın Başbakanımızın bu uygulamadan haberleri olmayabilir. Zira Başbakanımız böyle sosyal ve eşitlik ilkelerine aykırı işlere çok duyarlıdır.
> Şahin Galip - İZMİR
aysien
aysien
SİTE YÖNETİCİSİ
SİTE YÖNETİCİSİ

Erkek
İş/Hobiler : ÖĞRENCİ / WEB TASARIM / PROĞRAM TASARIM DİĞİTAL MEDYA / HACKİNG TOOLS
Lakap : ÖSKİ

https://oskan.yetkin-forum.com