İYİLİKTE & BİLGİDE AKARSU GİBİ OL
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

En son konular
» Öyle Bişey İştee=)=S
Belediyelerimize hiç yakışmıyor EmptyC.tesi Ara. 13, 2008 6:55 pm tarafından şerife.1903

» Şahmaran
Belediyelerimize hiç yakışmıyor EmptyPerş. Ara. 11, 2008 11:28 pm tarafından şerife.1903

» Söylesene
Belediyelerimize hiç yakışmıyor EmptyPerş. Ara. 11, 2008 12:39 am tarafından şerife.1903

» Sevmek bana yaramıyor anne
Belediyelerimize hiç yakışmıyor EmptyPaz Ara. 07, 2008 7:39 pm tarafından şerife.1903

» Ayrılık sevdaya dahil
Belediyelerimize hiç yakışmıyor EmptyPaz Ara. 07, 2008 7:36 pm tarafından şerife.1903

» Istanbul Üniversitesi Jeofizik Mühendisligi Bölümü
Belediyelerimize hiç yakışmıyor EmptyPaz Ara. 07, 2008 7:34 pm tarafından şerife.1903

» beni aramaya çıkarsa yüreğin ..!!!
Belediyelerimize hiç yakışmıyor EmptyPerş. Ara. 04, 2008 6:20 pm tarafından şerife.1903

» Kalori yakmanın 20 yolu
Belediyelerimize hiç yakışmıyor EmptyPtsi Ekim 20, 2008 1:35 pm tarafından şerife.1903

» Anti Virus Programinizi Test Edin! Bu test ile AV Programinizi PC nize zarar vermeden test edin
Belediyelerimize hiç yakışmıyor EmptyCuma Ekim 17, 2008 6:22 pm tarafından aysien

» Yorumsuz...............................!!
Belediyelerimize hiç yakışmıyor EmptyPtsi Ekim 13, 2008 4:39 pm tarafından Yonca eylem

» öyle ßir gidişdi ki seninki..!!
Belediyelerimize hiç yakışmıyor EmptyPtsi Ekim 13, 2008 4:34 pm tarafından Yonca eylem

» Sendeki yürekde yalanmiş yazik...!!!!
Belediyelerimize hiç yakışmıyor EmptyPtsi Ekim 13, 2008 4:28 pm tarafından Yonca eylem

» Günahsız aşk...
Belediyelerimize hiç yakışmıyor EmptyPtsi Ekim 13, 2008 4:25 pm tarafından Yonca eylem

» Gitme Dedim /Gittin..
Belediyelerimize hiç yakışmıyor EmptyPerş. Ekim 09, 2008 3:04 pm tarafından Yonca eylem

» Makyaj yaparken aklınızda bulunsun
Belediyelerimize hiç yakışmıyor EmptyPtsi Ekim 06, 2008 9:35 pm tarafından Yonca eylem

» Parmak Izlerinde Kaybolduğumu Görmüyormusun..!!?
Belediyelerimize hiç yakışmıyor EmptyPtsi Ekim 06, 2008 9:32 pm tarafından şerife.1903

» Nasa.......
Belediyelerimize hiç yakışmıyor EmptyPtsi Ekim 06, 2008 9:29 pm tarafından şerife.1903

» Nasıl öldü bu adamm...
Belediyelerimize hiç yakışmıyor EmptyPtsi Ekim 06, 2008 9:24 pm tarafından şerife.1903

» Makyaj Malzemelerindeki Bakterilere Dikkat!
Belediyelerimize hiç yakışmıyor EmptyPtsi Ekim 06, 2008 9:09 pm tarafından Yonca eylem

» MAKYAJ YAPMA SANATI
Belediyelerimize hiç yakışmıyor EmptyPtsi Ekim 06, 2008 8:59 pm tarafından Yonca eylem

DUVAR YAZILARI

Madem geldin dünyaya çalış Fizik Kimyaya :)

Alma mazlumun ahını, çıkar aheste aheste...

Yaav burada yazısız bir duvar vardı nereye gitti.

Bu kadar cehalet ancak tahsille olur!

Senin söylediklerine kim inanır. Tabi ki Kadir İNANIR.

Bebeğe araba çarpmış fakat ölmemiş, neden?

Çünkü bebeğin bezi BARİYERLİymiş

Dünyanın ilk aşk şiiri:

Dünyanın ilk aşk şiiri:

Damadım, kalbimin sevgilisi Güzelliğin büyüktür baldan tatlı Aslan, kalbimin kıymetlisi Güzelliğin büyüktür baldan tatlı Benim değerli okşayışlarım baldan tatlıdır Yatak odasında bal doludur Güzelliğinle zevklenelim Aslan seni okşayayım Benim değerli okşayışlarım baldan tatlıdır Damadım benden zevk aldın Annem söyle sana güzel şeyler verecektir Babam, sana hediyeler verecektir. Sen beni sevdiğin için Lütfet bana okşayışlarını Benim Tanrım, benim koruyucum Tanrı Ellil'in kalbini memnun eden Şusin'im Lütfet bana okşayışlarını

Belediyelerimize hiç yakışmıyor

Belediyelerimize hiç yakışmıyor Empty Belediyelerimize hiç yakışmıyor

Mesaj tarafından aysien Ptsi Eyl. 29, 2008 12:27 pm

Belediyelerimize hiç yakışmıyor

Fatih Belediyesi, yeni bir alışveriş merkezi açmış. İsmi: HİSTORYA. Gitmedim, görmedim. Şehrin bâzı geniş caddelerine asılan gösterişli reklâmları dikkatimi çekti ve bu HİSTORYA kelimesi de, yüzüme bir şamar gibi yapıştı. Kendi kendime düşündüm, Fatih gibi ruhaniyeti zengin ve güzel bir semtimizde, neden HİSTORYA İŞ MERKEZİ? Türkçemize kıran mı girdi? Niçin Türkçe bir isim değil de Fransızca bir kelime?
Artık, ayan beyan görülüyor ki, bazı insanlarımız, bazı kuruluşlarımız, Avrupa karşısında, müthiş bir aşağılık duygusu içindedirler. Bu aşağılık duygusu giderilmeden, Türkiye’nin doğrulması, kendisine gelmesi mümkün değildir.
85 yıllık Cumhuriyet döneminde, insanımıza bir türlü anlatamadık ki, aklımızı kullanmamız, kalkınmamız, medenileşmemiz... önce Türkçemizden, anadilimizden başlar. Yani, zengin bir dile sahib olmadan o zenginliği bütün vatan sathına yaymadan yaşatmadan, kalkınmamız, varlığımızı devam ettirmemiz mümkün değildir. Çünkü Türkçe bizim varlık sebebimizdir, şahdamarımızdır. Çünkü bir insanın zekâsı, bildiği kelime sayısıyla orantılıdır. Kelime hazinesi zayıf olan insanlar akıllarını yeterli derecede kullanamazlar. Türkiye’de, çok basit sebepler yüzünden cinayeter işlenmesi insanımızın cehaletiyle de ilgili.
Türkiye, çok ciddi bir kültür emperyalizmiyle karşı karşıya. Bu kültür emperyalizminin de en güçlü silahı dil! Batı, kendi diliyle de bizi sömürgeleştirmeye çalışıyor. Biz de bilerek-bilmeyerek Batının bu sömürge tuzağına zemin hazırlamaktayız. Türkiye’de çıkan 100 dergiden yarısından fazlası yabancı kelimelerle isimlendirilmiştir.. Niçin? Türkiye bir sömürge devleti midir? İşyerlerimizin alınlarını, yabancı kelimeler, kara sülükler gibi çirkinleştiriyor. Dükkanlarımıza, otellerimize, kahvelerimize, iş merkezlerimize, yeni mahallelerimize isim olarak bizi utandıran yabancı kelimeler konuluyor. Neden?
FATİH BELEDİYESİ, açtığı yeni iş yerine HİSTORYA diyor. BAHÇEŞEHİR’de: SPRADON, ATAŞEHİR’de: PALLADIUM, Şişli’de: MİDDLEİST, NİŞANTAŞI’nda: CİTY’S NİŞANTAŞI karşımıza dikilerek yolumuzu kesiyor. Ötede: CARRAUSEL, beride: ASTORİA, şurada: CAPİTOL, burada bilmem ne öfkemizi artırıyor.
Bu dil kirliliği, bu Batı karşısında iki büklüm halimiz belediyelerimize yakışıyor mu? Batı, kendi diliyle, kültürüyle bir nem gibi temellerimizde. Artık koşu atlarımız bile yabancı isimlerle yarışa çıkıyorlar! İşte şu ALJAN- VELOSTAR-SAGARİS-FARAMONDA-RELY-STAMEN-BORS-CLIFP-ODİNOE bizim yeni koşu atlarımızın isimleri. Onlara İngilizce, Fransızca isimler koyunca, acaba daha mı iyi koşuyorlar?
aysien
aysien
SİTE YÖNETİCİSİ
SİTE YÖNETİCİSİ

Erkek
İş/Hobiler : ÖĞRENCİ / WEB TASARIM / PROĞRAM TASARIM DİĞİTAL MEDYA / HACKİNG TOOLS
Lakap : ÖSKİ

https://oskan.yetkin-forum.com