İYİLİKTE & BİLGİDE AKARSU GİBİ OL
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

En son konular
» Öyle Bişey İştee=)=S
HELAL OLSUN EmptyC.tesi Ara. 13, 2008 6:55 pm tarafından şerife.1903

» Şahmaran
HELAL OLSUN EmptyPerş. Ara. 11, 2008 11:28 pm tarafından şerife.1903

» Söylesene
HELAL OLSUN EmptyPerş. Ara. 11, 2008 12:39 am tarafından şerife.1903

» Sevmek bana yaramıyor anne
HELAL OLSUN EmptyPaz Ara. 07, 2008 7:39 pm tarafından şerife.1903

» Ayrılık sevdaya dahil
HELAL OLSUN EmptyPaz Ara. 07, 2008 7:36 pm tarafından şerife.1903

» Istanbul Üniversitesi Jeofizik Mühendisligi Bölümü
HELAL OLSUN EmptyPaz Ara. 07, 2008 7:34 pm tarafından şerife.1903

» beni aramaya çıkarsa yüreğin ..!!!
HELAL OLSUN EmptyPerş. Ara. 04, 2008 6:20 pm tarafından şerife.1903

» Kalori yakmanın 20 yolu
HELAL OLSUN EmptyPtsi Ekim 20, 2008 1:35 pm tarafından şerife.1903

» Anti Virus Programinizi Test Edin! Bu test ile AV Programinizi PC nize zarar vermeden test edin
HELAL OLSUN EmptyCuma Ekim 17, 2008 6:22 pm tarafından aysien

» Yorumsuz...............................!!
HELAL OLSUN EmptyPtsi Ekim 13, 2008 4:39 pm tarafından Yonca eylem

» öyle ßir gidişdi ki seninki..!!
HELAL OLSUN EmptyPtsi Ekim 13, 2008 4:34 pm tarafından Yonca eylem

» Sendeki yürekde yalanmiş yazik...!!!!
HELAL OLSUN EmptyPtsi Ekim 13, 2008 4:28 pm tarafından Yonca eylem

» Günahsız aşk...
HELAL OLSUN EmptyPtsi Ekim 13, 2008 4:25 pm tarafından Yonca eylem

» Gitme Dedim /Gittin..
HELAL OLSUN EmptyPerş. Ekim 09, 2008 3:04 pm tarafından Yonca eylem

» Makyaj yaparken aklınızda bulunsun
HELAL OLSUN EmptyPtsi Ekim 06, 2008 9:35 pm tarafından Yonca eylem

» Parmak Izlerinde Kaybolduğumu Görmüyormusun..!!?
HELAL OLSUN EmptyPtsi Ekim 06, 2008 9:32 pm tarafından şerife.1903

» Nasa.......
HELAL OLSUN EmptyPtsi Ekim 06, 2008 9:29 pm tarafından şerife.1903

» Nasıl öldü bu adamm...
HELAL OLSUN EmptyPtsi Ekim 06, 2008 9:24 pm tarafından şerife.1903

» Makyaj Malzemelerindeki Bakterilere Dikkat!
HELAL OLSUN EmptyPtsi Ekim 06, 2008 9:09 pm tarafından Yonca eylem

» MAKYAJ YAPMA SANATI
HELAL OLSUN EmptyPtsi Ekim 06, 2008 8:59 pm tarafından Yonca eylem

DUVAR YAZILARI

Madem geldin dünyaya çalış Fizik Kimyaya :)

Alma mazlumun ahını, çıkar aheste aheste...

Yaav burada yazısız bir duvar vardı nereye gitti.

Bu kadar cehalet ancak tahsille olur!

Senin söylediklerine kim inanır. Tabi ki Kadir İNANIR.

Bebeğe araba çarpmış fakat ölmemiş, neden?

Çünkü bebeğin bezi BARİYERLİymiş

Dünyanın ilk aşk şiiri:

Dünyanın ilk aşk şiiri:

Damadım, kalbimin sevgilisi Güzelliğin büyüktür baldan tatlı Aslan, kalbimin kıymetlisi Güzelliğin büyüktür baldan tatlı Benim değerli okşayışlarım baldan tatlıdır Yatak odasında bal doludur Güzelliğinle zevklenelim Aslan seni okşayayım Benim değerli okşayışlarım baldan tatlıdır Damadım benden zevk aldın Annem söyle sana güzel şeyler verecektir Babam, sana hediyeler verecektir. Sen beni sevdiğin için Lütfet bana okşayışlarını Benim Tanrım, benim koruyucum Tanrı Ellil'in kalbini memnun eden Şusin'im Lütfet bana okşayışlarını

HELAL OLSUN

HELAL OLSUN Empty HELAL OLSUN

Mesaj tarafından aysien Cuma Eyl. 26, 2008 11:40 am

HELAL OLSUN

Mustafa Aydın Gaziantep Arkeoloji Müzesi'ne 27 yılda 6020 eser kazandırdı

eylul 2004

Gaziantep'in İslahiye ilçesinde saat tamirciliği yaparak hayatını kazanan Mustafa Aydın, vatandaşlardan edindiği tarihi eserleri Gaziantep Arkeoloji Müzes^'ne kazandırıyor. Mustafa Aydın 27 yıldan bu yana müzeye tarihi eser verdiğini belirterek, ÒEserlerin kötü niyetli kişilerin eline geçmesine engel olduğum için mutluyum. İslahiye'de hemen herkes beni tanır ve güvenir. Bu nedenle müzeye gideceğinden emin oldukları için ellerine geçen tarihi eserleri gönül rahatlığıyla bana verirler. Gaziantep Arkeoloji Müzesi'ne ilk kez 1977 yılında tarihi eser verdim. Bu eserler devletimizin, milletimizin ortak malı. Üzüntü verici ama gerçek, ülkemizde hala çok sayıda tarihi eser kaçakçısı var ve eserlerimizin bu kişilerin yardımıyla yurtdışına kaçırıldığını biliyoruz. Bunu önlemek yalnızca polisin ve jandarmanın görevi olmamalı. Vatandaşın bana bıraktığı eserleri vakit geçirmeden Gaziantep Arkeoloji Müzesi'ne götürüyorum. Müze yönetimi eserin değerini belirleyip ödemede bulunuyor. Eserlerin emin ellerde korumaya alındığını bilmek yapılan ödemeden çok daha önemliÓ diye konuştu. Gaziantep Arkeoloji Müzesi'ne bir müze açmaya yetecek kadar tarihi eser teslim ettiğine dikkati çeken Aydın, 1977 yılından bu yana kayıt tuttuğunu, müzeye teslim ettiği tarihi eser sayısının 6020'ye ulaştığını söyledi. Gaziantep Arkeoloji Müzesi Müdürü Hamza Güllüce de yaptığı açıklamada, bilimsel kazıların yanı sıra bağış ve satın alma yoluyla da tarihi eserleri sahiplendiklerini belirtti. Elinde tarihi eser bulunan vatandaşı tarihi eser kaçakçılarına gitmekten alıkoymaya çalıştıklarını belirten Güllüce, ÒTarihi eser kaçakçıları elinde tarihi eser bulunan vatandaşlar müzeye gitme başın ağrır ya da elindeki eseri yok fiyattan alırlar gibi gerçek dışı ifadelerle korkutuyor. Ama bu iki ifade de yanlış. Biz müzeye getirilen tarihi eserin nereden ve nasıl temin edildiği üzerinde durmuyoruz. Çünkü biliyoruz ki vatandaşı biraz sıkıştırsak bir daha ki sefer bize değil kaçakçılara gidecek. Müzeye getirilen tarihi eserin parasal değerini ise kurul olarak belirliyoruz, eserin değerini tutanak düzenleyerek eseri getirene ödüyoruzÓ dedi. ŞARK YILDIZI (Van) Sayı: 1155
aysien
aysien
SİTE YÖNETİCİSİ
SİTE YÖNETİCİSİ

Erkek
İş/Hobiler : ÖĞRENCİ / WEB TASARIM / PROĞRAM TASARIM DİĞİTAL MEDYA / HACKİNG TOOLS
Lakap : ÖSKİ

https://oskan.yetkin-forum.com

- Similar topics