İYİLİKTE & BİLGİDE AKARSU GİBİ OL
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

En son konular
» Öyle Bişey İştee=)=S
ARYKANDA EmptyC.tesi Ara. 13, 2008 6:55 pm tarafından şerife.1903

» Şahmaran
ARYKANDA EmptyPerş. Ara. 11, 2008 11:28 pm tarafından şerife.1903

» Söylesene
ARYKANDA EmptyPerş. Ara. 11, 2008 12:39 am tarafından şerife.1903

» Sevmek bana yaramıyor anne
ARYKANDA EmptyPaz Ara. 07, 2008 7:39 pm tarafından şerife.1903

» Ayrılık sevdaya dahil
ARYKANDA EmptyPaz Ara. 07, 2008 7:36 pm tarafından şerife.1903

» Istanbul Üniversitesi Jeofizik Mühendisligi Bölümü
ARYKANDA EmptyPaz Ara. 07, 2008 7:34 pm tarafından şerife.1903

» beni aramaya çıkarsa yüreğin ..!!!
ARYKANDA EmptyPerş. Ara. 04, 2008 6:20 pm tarafından şerife.1903

» Kalori yakmanın 20 yolu
ARYKANDA EmptyPtsi Ekim 20, 2008 1:35 pm tarafından şerife.1903

» Anti Virus Programinizi Test Edin! Bu test ile AV Programinizi PC nize zarar vermeden test edin
ARYKANDA EmptyCuma Ekim 17, 2008 6:22 pm tarafından aysien

» Yorumsuz...............................!!
ARYKANDA EmptyPtsi Ekim 13, 2008 4:39 pm tarafından Yonca eylem

» öyle ßir gidişdi ki seninki..!!
ARYKANDA EmptyPtsi Ekim 13, 2008 4:34 pm tarafından Yonca eylem

» Sendeki yürekde yalanmiş yazik...!!!!
ARYKANDA EmptyPtsi Ekim 13, 2008 4:28 pm tarafından Yonca eylem

» Günahsız aşk...
ARYKANDA EmptyPtsi Ekim 13, 2008 4:25 pm tarafından Yonca eylem

» Gitme Dedim /Gittin..
ARYKANDA EmptyPerş. Ekim 09, 2008 3:04 pm tarafından Yonca eylem

» Makyaj yaparken aklınızda bulunsun
ARYKANDA EmptyPtsi Ekim 06, 2008 9:35 pm tarafından Yonca eylem

» Parmak Izlerinde Kaybolduğumu Görmüyormusun..!!?
ARYKANDA EmptyPtsi Ekim 06, 2008 9:32 pm tarafından şerife.1903

» Nasa.......
ARYKANDA EmptyPtsi Ekim 06, 2008 9:29 pm tarafından şerife.1903

» Nasıl öldü bu adamm...
ARYKANDA EmptyPtsi Ekim 06, 2008 9:24 pm tarafından şerife.1903

» Makyaj Malzemelerindeki Bakterilere Dikkat!
ARYKANDA EmptyPtsi Ekim 06, 2008 9:09 pm tarafından Yonca eylem

» MAKYAJ YAPMA SANATI
ARYKANDA EmptyPtsi Ekim 06, 2008 8:59 pm tarafından Yonca eylem

DUVAR YAZILARI

Madem geldin dünyaya çalış Fizik Kimyaya :)

Alma mazlumun ahını, çıkar aheste aheste...

Yaav burada yazısız bir duvar vardı nereye gitti.

Bu kadar cehalet ancak tahsille olur!

Senin söylediklerine kim inanır. Tabi ki Kadir İNANIR.

Bebeğe araba çarpmış fakat ölmemiş, neden?

Çünkü bebeğin bezi BARİYERLİymiş

Dünyanın ilk aşk şiiri:

Dünyanın ilk aşk şiiri:

Damadım, kalbimin sevgilisi Güzelliğin büyüktür baldan tatlı Aslan, kalbimin kıymetlisi Güzelliğin büyüktür baldan tatlı Benim değerli okşayışlarım baldan tatlıdır Yatak odasında bal doludur Güzelliğinle zevklenelim Aslan seni okşayayım Benim değerli okşayışlarım baldan tatlıdır Damadım benden zevk aldın Annem söyle sana güzel şeyler verecektir Babam, sana hediyeler verecektir. Sen beni sevdiğin için Lütfet bana okşayışlarını Benim Tanrım, benim koruyucum Tanrı Ellil'in kalbini memnun eden Şusin'im Lütfet bana okşayışlarını

ARYKANDA

ARYKANDA Empty ARYKANDA

Mesaj tarafından aysien Cuma Eyl. 26, 2008 11:31 am

ARYKANDA

30 Haziran 2006

ARYKANDA (Arif Köyü- Fenike)Festivali kapsamında gerçekleşen Antik Tiyatrodaki konser muhteşem oldu. Baybutoğluna teşekkür plaketi verildi.
Tekfen Flarmoni Orkestrası'nın konserine davetliler ve çevre köylerin sakinleri büyük ilgi gösterdi.
1971 yılından beri Kazı Başkanlığını Prof. Cevdet Bayburtoğlu'nun yaptığı ARYKANDA kazılarına AKBANK 1996 yılından bu yana destek veriyor.
arkeoloji dünyası

Ziyarete kapalı olan EFES YAMAÇEVLERİ 16 Mayıs 2006 tarihinde ziyarete açıldı.

KARUN HAZİNELERİ DIŞ BASINDA

Karun Hazineleri'nin çalınması ve Uşak Arkeoloji Müzesi Müdürü'nün şüpheli olarak göz altına alınması, dünya basınında da geniş yankı buldu. İngiliz Times gazetesi, hazinelerin çalınmasının "Türkiye için bir utanç olduğu" yorumunu yaptı.

2 bin 500 yıllık Karun Hazineleri'nin büyük bir yasal savaşın ardından Türkiye'ye getirildiğini aktaran İngiliz Times gazetesi, ancak hazinenin bazı parçalarının çalınarak yerine sahtelerinin konduğunun doğrulandığını belirtti.

Haberde, hırsızlık olayının Türkiye için bir utanç olduğu kaydedildi.

Gazete, Türkiye'nin daha önce yurt dışındaki eserlerini isterken, kültürel mirası herkes kadar iyi koruyabileceğini iddia ettiğini hatırlattı.

INDEPENDENT: YASAL MÜCADELE İLE GELEN HAZİNE ÇALINDI

İngiliz Independent gazetesi, 363 parçalık Karun Hazineleri'nin 1960'larda Türkiye'den çalındığını, daha sonra New York'ta bulunan Metropolitan müzesinde sergilenmeye başladığını hatırlattı.

Bunun üzerine Türkiye'nin uzun bir yasal mücadelenin ardından hazineleri 1993 yılında Türkiye'ye getirdiği aktarılan haberde, bugün hazineden bazı parçaların çalındığının doğrulandığını belirtti.

SCOTSMAN: YETKİLİLERİN BİLGİSİ OLMADAN HIRSIZLIK ZOR

İskoçya'nın önde gelen gazetelerinden Scotsman ise yetkililere göre böyle bir hırsızlığın müze görevlilerinin bilgisi olmadan gerçekleşmesinin oldukça zor olduğunu söylediğini aktardı.

Gazete, Müze Müdürü Kazım Akbıyıkoğlu'nun hırsızlıkta rolü olduğu iddialarını reddettiğini ve "Hazineyi bulan köylüler bana hazinenin lanetli olduğunu söylediğinde inanmamıştım" dediğini belirtti. Haberde Akbıyıkoğlu hakkında daha önce de çeşitli suçlamalar olduğu ifade edildi.

NYT: METROPOL VERDİ TÜRKİYE'DE ÇALINDI

New York Times gazetesi, Karun Hazineleri'nin New York'ta bulunan Metropolitan Müzesi tarafından uzun bir yasal sürecin ardından Türkiye'ye teslim edildiğini, ancak hazinelerin Türk Müzesinden çalındığını aktardı.

Gazete, Türk basınında daha önce bu yönde haberlerin çıkmasına karşın geçen hafta sonu hazinenin bazı parçalarının çalındığının resmen doğrulandığını kaydetti.

WASHINGTON TIMES: "MÜZE MÜDÜRÜ SANAT HIRSIZLIĞI ŞÜPHELİSİ"

Washington Times gazetesi, Uşak Arkeoloji Müzesi Müdürü ve sekiz diğer kişinin Karun hazinelerinin çalınmasında şüpheli olduklarını belirtti. Haberde 2 bin 500 yıllık eserlerin en az iki parçasının çalındığı aktarıldı.

KALEHÖYÜK'E MÜZE

4 haziran 2006
Japonya'dan arkeoloji müzesi hibesi

Hükümeti arasındaki 30 Eylül 2005 tarihinde Kaman Kalehöyük Arkeoloji Müzesinin Hibe Yoluyla Yapımına İlişkin Nota ve Görüşme Tutanakları, TBMM'de 25 Mayıs 2006 tarihinde kabul edilmiştir.

2005 YILI ARKEOLOJİ RAPORU

"2005 yılında Bakanlar Kurulu kararıyla 63 Türk, 37 yabancı kazısı, 30 müze kazısı, eski eser ve müze kaçakçılığının önlenmesi amacıyla da acil müdahale gerektiren 85 kurtarma kazısı gerçekleştirilmiştir. Bunların yanı sıra karayolu ve baraj etkileşim alanlarında yer alan 23 alanda acil kurtarma kazısı ve 4 alanda da yüzey araştırması yapılmıştır. Yine 2005 yılında ülkemizde 665 Türk, 31 yabancı bilim adamı tarafından yüzey araştırması gerçekleştirilmiştir. Böylece 2005 yılında 238 adet kazı, 101 adet yüzey araştırması olmak üzere toplam 339 adet bilimsel araştırma gerçekleştirilmiş.

Detaylı bilgi "ARKEOLOJİ KAZILARI" sayfasında
aysien
aysien
SİTE YÖNETİCİSİ
SİTE YÖNETİCİSİ

Erkek
İş/Hobiler : ÖĞRENCİ / WEB TASARIM / PROĞRAM TASARIM DİĞİTAL MEDYA / HACKİNG TOOLS
Lakap : ÖSKİ

https://oskan.yetkin-forum.com