İYİLİKTE & BİLGİDE AKARSU GİBİ OL
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

En son konular
» Öyle Bişey İştee=)=S
TROIA EmptyC.tesi Ara. 13, 2008 6:55 pm tarafından şerife.1903

» Şahmaran
TROIA EmptyPerş. Ara. 11, 2008 11:28 pm tarafından şerife.1903

» Söylesene
TROIA EmptyPerş. Ara. 11, 2008 12:39 am tarafından şerife.1903

» Sevmek bana yaramıyor anne
TROIA EmptyPaz Ara. 07, 2008 7:39 pm tarafından şerife.1903

» Ayrılık sevdaya dahil
TROIA EmptyPaz Ara. 07, 2008 7:36 pm tarafından şerife.1903

» Istanbul Üniversitesi Jeofizik Mühendisligi Bölümü
TROIA EmptyPaz Ara. 07, 2008 7:34 pm tarafından şerife.1903

» beni aramaya çıkarsa yüreğin ..!!!
TROIA EmptyPerş. Ara. 04, 2008 6:20 pm tarafından şerife.1903

» Kalori yakmanın 20 yolu
TROIA EmptyPtsi Ekim 20, 2008 1:35 pm tarafından şerife.1903

» Anti Virus Programinizi Test Edin! Bu test ile AV Programinizi PC nize zarar vermeden test edin
TROIA EmptyCuma Ekim 17, 2008 6:22 pm tarafından aysien

» Yorumsuz...............................!!
TROIA EmptyPtsi Ekim 13, 2008 4:39 pm tarafından Yonca eylem

» öyle ßir gidişdi ki seninki..!!
TROIA EmptyPtsi Ekim 13, 2008 4:34 pm tarafından Yonca eylem

» Sendeki yürekde yalanmiş yazik...!!!!
TROIA EmptyPtsi Ekim 13, 2008 4:28 pm tarafından Yonca eylem

» Günahsız aşk...
TROIA EmptyPtsi Ekim 13, 2008 4:25 pm tarafından Yonca eylem

» Gitme Dedim /Gittin..
TROIA EmptyPerş. Ekim 09, 2008 3:04 pm tarafından Yonca eylem

» Makyaj yaparken aklınızda bulunsun
TROIA EmptyPtsi Ekim 06, 2008 9:35 pm tarafından Yonca eylem

» Parmak Izlerinde Kaybolduğumu Görmüyormusun..!!?
TROIA EmptyPtsi Ekim 06, 2008 9:32 pm tarafından şerife.1903

» Nasa.......
TROIA EmptyPtsi Ekim 06, 2008 9:29 pm tarafından şerife.1903

» Nasıl öldü bu adamm...
TROIA EmptyPtsi Ekim 06, 2008 9:24 pm tarafından şerife.1903

» Makyaj Malzemelerindeki Bakterilere Dikkat!
TROIA EmptyPtsi Ekim 06, 2008 9:09 pm tarafından Yonca eylem

» MAKYAJ YAPMA SANATI
TROIA EmptyPtsi Ekim 06, 2008 8:59 pm tarafından Yonca eylem

DUVAR YAZILARI

Madem geldin dünyaya çalış Fizik Kimyaya :)

Alma mazlumun ahını, çıkar aheste aheste...

Yaav burada yazısız bir duvar vardı nereye gitti.

Bu kadar cehalet ancak tahsille olur!

Senin söylediklerine kim inanır. Tabi ki Kadir İNANIR.

Bebeğe araba çarpmış fakat ölmemiş, neden?

Çünkü bebeğin bezi BARİYERLİymiş

Dünyanın ilk aşk şiiri:

Dünyanın ilk aşk şiiri:

Damadım, kalbimin sevgilisi Güzelliğin büyüktür baldan tatlı Aslan, kalbimin kıymetlisi Güzelliğin büyüktür baldan tatlı Benim değerli okşayışlarım baldan tatlıdır Yatak odasında bal doludur Güzelliğinle zevklenelim Aslan seni okşayayım Benim değerli okşayışlarım baldan tatlıdır Damadım benden zevk aldın Annem söyle sana güzel şeyler verecektir Babam, sana hediyeler verecektir. Sen beni sevdiğin için Lütfet bana okşayışlarını Benim Tanrım, benim koruyucum Tanrı Ellil'in kalbini memnun eden Şusin'im Lütfet bana okşayışlarını

TROIA

TROIA Empty TROIA

Mesaj tarafından aysien Cuma Eyl. 26, 2008 11:30 am

TROIA

14.07.2006

Troia Antik Kenti'nde kazılar başlıyor

ÇANAKKALE (İHA) - Troia Antik Kenti'ndeki 2006 yılı arkeolojik kazılarının, önümüzdeki hafta içerisinde başlayacağı açıklandı.

Çanakkale Arkeoloji Müzesi Müdiresi Nurten Sevinç, Troia Antik Kenti'ndeki kazı çalışmalarının başlamasıyla ilgili bilginin kendilerine geldiğini belirterek, "Almanya'nın Tübingen Üniversitesi profesörlerinden Manfred Korfman'ın geçtiğimiz yıl hayatını kaybetmesinin ardından bu yıl kazıları Almanya'nın Tübingen Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ernst Pernicka yapacak" dedi.

Sevinç, 18 Temmuz'da başlaması planlanan bu yılki kazılara 13 ülkeden yaklaşık 70'e yakın bilim adamının katılacağını, çalışmaların 15 Eylül'e kadar devam edeceğini açıkladı. Bu yılki kazıların geçen sene yarım kalan bölgelerde devam edeceği öğrenildi.

Uşak Arkeoloji Müzesi'nde 'uhulu' sürahi

7 Temmuz, 2006

Uşak Arkeoloji Müzesi, Türkiye'nin uğruna 10 yıl hukuk mücadelesi verdiği hazineye evsahipliği yapıyor
- Karun Hazinesi için Interpol devrede

- Çok sayıda paha biçilmez eser kayıp

Uşak Arkeoloji Müzesi'nde sergilenen Karun Hazinesi'nden 'Kanatlı Deniz Atı Broşu'nun sahte olduğunun anlaşılmasından sonra görevlendirilen komisyon bir rapor hazırladı. Raporda, nadide bir eserin uhu ile tutturulmuş olması da yer alıyor.

Aralarında Uşak Müzesi'nin tutuklu Müdürü Kazım Akbıyıkoğlu'nun da bulunduğu arkeologlardan oluşan heyetin raporu dava dosyasına eklendi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı onaylı heyetin hazırladığı raporda, Metropolitan Müzesi gönderi ve Ankara Anadolu Medeniyetleri Müzesi devir teslim listeleriyle Uşak Müzesi'ndeki envanter numaraları karşılaştırılıyor.

Ankara'dan nakilde bir eser kayıp

İncelemede, ABD'den Türkiye'ye 363 eserin getirildiği, bunlardan 'çok küçük bir tanesinin' Ankara'dan Uşak'a nakli sırasında kaybolduğu belirtildi.

İncelemede 291 envanter kayıtlı eserden bazılarının çift veya kümeler halinde olması nedeniyle 451 parçanın bulunduğu kaydedildi.

Yapılan sayım sonrası Karun Hazinesi'nin en tanınmış parçalarından Kanatlı Deniz Atı Broşu'nun fotoğraflar ve gramajlar karşılaştırılarak sahte olduğunun kesin olarak tespit edildiği ifade edildi.

"Sürahi uhu ile tutturulmuş"

İnceleme sonucu eserlerin yüzde 99'unun fotoğraflarının çekilmediği ve envanter defterindeki fotoğraf hanelerinin boş olduğunun tespit edildiği bildirildi.

Hazinenin en önemli parçaları olan gümüş eserlerden bazılarına 'alelade bir temizlik uygulandığının tespit edildiğinin' kaydedildiği raporda, nadide bir eser olan insan kulplu gümüş sürahinin bazı bölümlerinin kabaca uhu ile tutturulmuş olduğu belirtildi.

Raporda, Karun Hazinesi kapsamındaki bazı duvar resimlerinin sahte olduğuna dair iddia konusunda kesin bir kanaate varılamadığı ifade edildi.

"Antik vazolar kurumla kaplı"

Komisyonun hazırladığı raporda Uşak Müzesi deposunun 'son derece sağlıksız ve nemli bir ortam' olduğu, aydınlatması olmayan depoda tarihi eserlerin yanında inşaat malzemeleri gibi başka maddelerin de depolandığı kaydedildi.

Depoya giren kömür dumanı nedeniyle bezemeli antik vazoların kurumla kaplandığının belirlendiği incelemede tüm eserlerin yeniden tasnif ve temizliğe tabi tutulmasının eserlerin sağlığı açısından için önem taşıdığı vurgulandı.

Karun Hazineleri'nin en değerli parçası kayıp

Geçtiğimiz mayıs ayında Türkiye'nin 40 milyon dolar harcayıp 10 yıllık hukuk mücadelesi sonrasında ABD'deki Metropolitan Müzesi'nden geri almayı başardığı Karun Hazinesi'nin en önemli parçası olan kanatlı denizatı broşunun Uşak Arkeoloji Müzesi'nden çalındığı ortaya çıkmıştı.

Olayın ortaya çıkmasının ardından 'sahtecilik ve soygun' soruşturması kapsamında Müze Müdürü Kazım Akbıyıkoğlu'nun da aralarında bulunduğu yedi kişi tutuklanmış ve daha sonra Akbıyıkoğlu ile polis memuru Bülent Yücel'in açığa alınması kararlaştırılmıştı.
aysien
aysien
SİTE YÖNETİCİSİ
SİTE YÖNETİCİSİ

Erkek
İş/Hobiler : ÖĞRENCİ / WEB TASARIM / PROĞRAM TASARIM DİĞİTAL MEDYA / HACKİNG TOOLS
Lakap : ÖSKİ

https://oskan.yetkin-forum.com