İYİLİKTE & BİLGİDE AKARSU GİBİ OL
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

En son konular
» Öyle Bişey İştee=)=S
HİTİT ESERLERİNİ KURTARALIM MI? EmptyC.tesi Ara. 13, 2008 6:55 pm tarafından şerife.1903

» Şahmaran
HİTİT ESERLERİNİ KURTARALIM MI? EmptyPerş. Ara. 11, 2008 11:28 pm tarafından şerife.1903

» Söylesene
HİTİT ESERLERİNİ KURTARALIM MI? EmptyPerş. Ara. 11, 2008 12:39 am tarafından şerife.1903

» Sevmek bana yaramıyor anne
HİTİT ESERLERİNİ KURTARALIM MI? EmptyPaz Ara. 07, 2008 7:39 pm tarafından şerife.1903

» Ayrılık sevdaya dahil
HİTİT ESERLERİNİ KURTARALIM MI? EmptyPaz Ara. 07, 2008 7:36 pm tarafından şerife.1903

» Istanbul Üniversitesi Jeofizik Mühendisligi Bölümü
HİTİT ESERLERİNİ KURTARALIM MI? EmptyPaz Ara. 07, 2008 7:34 pm tarafından şerife.1903

» beni aramaya çıkarsa yüreğin ..!!!
HİTİT ESERLERİNİ KURTARALIM MI? EmptyPerş. Ara. 04, 2008 6:20 pm tarafından şerife.1903

» Kalori yakmanın 20 yolu
HİTİT ESERLERİNİ KURTARALIM MI? EmptyPtsi Ekim 20, 2008 1:35 pm tarafından şerife.1903

» Anti Virus Programinizi Test Edin! Bu test ile AV Programinizi PC nize zarar vermeden test edin
HİTİT ESERLERİNİ KURTARALIM MI? EmptyCuma Ekim 17, 2008 6:22 pm tarafından aysien

» Yorumsuz...............................!!
HİTİT ESERLERİNİ KURTARALIM MI? EmptyPtsi Ekim 13, 2008 4:39 pm tarafından Yonca eylem

» öyle ßir gidişdi ki seninki..!!
HİTİT ESERLERİNİ KURTARALIM MI? EmptyPtsi Ekim 13, 2008 4:34 pm tarafından Yonca eylem

» Sendeki yürekde yalanmiş yazik...!!!!
HİTİT ESERLERİNİ KURTARALIM MI? EmptyPtsi Ekim 13, 2008 4:28 pm tarafından Yonca eylem

» Günahsız aşk...
HİTİT ESERLERİNİ KURTARALIM MI? EmptyPtsi Ekim 13, 2008 4:25 pm tarafından Yonca eylem

» Gitme Dedim /Gittin..
HİTİT ESERLERİNİ KURTARALIM MI? EmptyPerş. Ekim 09, 2008 3:04 pm tarafından Yonca eylem

» Makyaj yaparken aklınızda bulunsun
HİTİT ESERLERİNİ KURTARALIM MI? EmptyPtsi Ekim 06, 2008 9:35 pm tarafından Yonca eylem

» Parmak Izlerinde Kaybolduğumu Görmüyormusun..!!?
HİTİT ESERLERİNİ KURTARALIM MI? EmptyPtsi Ekim 06, 2008 9:32 pm tarafından şerife.1903

» Nasa.......
HİTİT ESERLERİNİ KURTARALIM MI? EmptyPtsi Ekim 06, 2008 9:29 pm tarafından şerife.1903

» Nasıl öldü bu adamm...
HİTİT ESERLERİNİ KURTARALIM MI? EmptyPtsi Ekim 06, 2008 9:24 pm tarafından şerife.1903

» Makyaj Malzemelerindeki Bakterilere Dikkat!
HİTİT ESERLERİNİ KURTARALIM MI? EmptyPtsi Ekim 06, 2008 9:09 pm tarafından Yonca eylem

» MAKYAJ YAPMA SANATI
HİTİT ESERLERİNİ KURTARALIM MI? EmptyPtsi Ekim 06, 2008 8:59 pm tarafından Yonca eylem

DUVAR YAZILARI

Madem geldin dünyaya çalış Fizik Kimyaya :)

Alma mazlumun ahını, çıkar aheste aheste...

Yaav burada yazısız bir duvar vardı nereye gitti.

Bu kadar cehalet ancak tahsille olur!

Senin söylediklerine kim inanır. Tabi ki Kadir İNANIR.

Bebeğe araba çarpmış fakat ölmemiş, neden?

Çünkü bebeğin bezi BARİYERLİymiş

Dünyanın ilk aşk şiiri:

Dünyanın ilk aşk şiiri:

Damadım, kalbimin sevgilisi Güzelliğin büyüktür baldan tatlı Aslan, kalbimin kıymetlisi Güzelliğin büyüktür baldan tatlı Benim değerli okşayışlarım baldan tatlıdır Yatak odasında bal doludur Güzelliğinle zevklenelim Aslan seni okşayayım Benim değerli okşayışlarım baldan tatlıdır Damadım benden zevk aldın Annem söyle sana güzel şeyler verecektir Babam, sana hediyeler verecektir. Sen beni sevdiğin için Lütfet bana okşayışlarını Benim Tanrım, benim koruyucum Tanrı Ellil'in kalbini memnun eden Şusin'im Lütfet bana okşayışlarını

HİTİT ESERLERİNİ KURTARALIM MI?

HİTİT ESERLERİNİ KURTARALIM MI? Empty HİTİT ESERLERİNİ KURTARALIM MI?

Mesaj tarafından aysien Cuma Eyl. 26, 2008 11:27 am

HİTİT ESERLERİNİ KURTARALIM MI?

Hitit dönemine ait, ana tanrıça Kibele'ye içki sunumunu canlandıran kabartma taş

6 Kasım 2006

Türkiye'den kaçırılarak Almanya'nın Münih kentinde Gorny & Mosch adlı sanat galeresinde satışa çıkarılan ve son anda polis tarafından el konulan Hitit dönemine ait tarihi eserler yine elden çıkmak üzereyken kurtarıldı.

Hitit dönemine ait kabartmalı taş üzerindeki yasal güvenceyi savcılık kaldırmak üzereyken Türkiye'den iade dosyası son anda hızır gibi yetişti. Türkiye Adalet Bakanlığı'nın adli yardımlaşma çerçevesinde gönderdiği iade dosyası Alman makamlarına ulaştı.

Türkiye'nin iade dosyasını hazırlayıp göndermesi 11 ay sürdü. Türkiye'nin iade talebi Münih Savcılığının 30 Eylül tarihine kadar aldığı yasal güvence süresi dolduktan 20 gün sonra geldi. Bu sayede tarihi eserlerin satışının serbest bırakılması yine son anda önlendi. Kabartma taşın üzerinde ana tanrıça Kibele'ye içki sunuluyor.

Nihayet geldi

Münih savcılığı yetkilileri dosyanın nihayet kendilerine ulaştığını ve bunun sonucu eser üzerindeki yasal güvencenin devam ettiğini açıkladı. Münih savcılığı Hitit dönemine ait kabartma taşa geçtiğimiz yılın 14 Aralık tarihinde satılmak üzereyken polisin el koyduğunu ve tarihi eserin halen Münih Asayiş Şubesinde tutulduğunu vurguladı.

Savcılık yetkilisi tarihi eserin Türkiye'ye iade edilmesine izin verilmesi için Türkiye'den gelen iade dosyasını adli yardımlaşma gereği Bavyera Adalet Bakanlığına göndereceklerini açıkladı. Kabartma taşı Almanya'da satılmak üzere gönderen kişinin sahip çıkması durumunda olayın mahkemeye intikal edeceğini kaydeden savcılık yetkilisi, itiraz olmadığı takdirde tarihi eserin Türkiye'ye iade edileceğini söyledi.

Geçtiğimiz yılın aralık ayında kabartma taşın yanında Hitit dönemine ait savaş arabaları ve idollar olmak üzere çok sayıda tarihi eser Gorny & Mosch adlı sanat galerisinde açık artırmayla satışa çıkarılmıştı. Hürriyet Gazetesi'nde eserlerin Türkiye'den kaçırıldığı haberi ve Türkiye'nin de girişimiyle kabartma taşın satışı son anda durdurulmuş, öteki eserlerin ise ispatı durumunda Türkiye'ye geri verlimesi şartıyla satışına izin verilmişti. Münih savcılığı tarihi eserler üzerinde 30 Eylül tarihine kadar yasal güvence koymuş, bu tarihe kadar Türkiye'nin gerekli belgeleri göndermesini istemişti.

Hürriyet, Celal ÖZCAN / MÜNİH
aysien
aysien
SİTE YÖNETİCİSİ
SİTE YÖNETİCİSİ

Erkek
İş/Hobiler : ÖĞRENCİ / WEB TASARIM / PROĞRAM TASARIM DİĞİTAL MEDYA / HACKİNG TOOLS
Lakap : ÖSKİ

https://oskan.yetkin-forum.com