İYİLİKTE & BİLGİDE AKARSU GİBİ OL
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

En son konular
» Öyle Bişey İştee=)=S
İZNİK / NIKEIA EmptyC.tesi Ara. 13, 2008 6:55 pm tarafından şerife.1903

» Şahmaran
İZNİK / NIKEIA EmptyPerş. Ara. 11, 2008 11:28 pm tarafından şerife.1903

» Söylesene
İZNİK / NIKEIA EmptyPerş. Ara. 11, 2008 12:39 am tarafından şerife.1903

» Sevmek bana yaramıyor anne
İZNİK / NIKEIA EmptyPaz Ara. 07, 2008 7:39 pm tarafından şerife.1903

» Ayrılık sevdaya dahil
İZNİK / NIKEIA EmptyPaz Ara. 07, 2008 7:36 pm tarafından şerife.1903

» Istanbul Üniversitesi Jeofizik Mühendisligi Bölümü
İZNİK / NIKEIA EmptyPaz Ara. 07, 2008 7:34 pm tarafından şerife.1903

» beni aramaya çıkarsa yüreğin ..!!!
İZNİK / NIKEIA EmptyPerş. Ara. 04, 2008 6:20 pm tarafından şerife.1903

» Kalori yakmanın 20 yolu
İZNİK / NIKEIA EmptyPtsi Ekim 20, 2008 1:35 pm tarafından şerife.1903

» Anti Virus Programinizi Test Edin! Bu test ile AV Programinizi PC nize zarar vermeden test edin
İZNİK / NIKEIA EmptyCuma Ekim 17, 2008 6:22 pm tarafından aysien

» Yorumsuz...............................!!
İZNİK / NIKEIA EmptyPtsi Ekim 13, 2008 4:39 pm tarafından Yonca eylem

» öyle ßir gidişdi ki seninki..!!
İZNİK / NIKEIA EmptyPtsi Ekim 13, 2008 4:34 pm tarafından Yonca eylem

» Sendeki yürekde yalanmiş yazik...!!!!
İZNİK / NIKEIA EmptyPtsi Ekim 13, 2008 4:28 pm tarafından Yonca eylem

» Günahsız aşk...
İZNİK / NIKEIA EmptyPtsi Ekim 13, 2008 4:25 pm tarafından Yonca eylem

» Gitme Dedim /Gittin..
İZNİK / NIKEIA EmptyPerş. Ekim 09, 2008 3:04 pm tarafından Yonca eylem

» Makyaj yaparken aklınızda bulunsun
İZNİK / NIKEIA EmptyPtsi Ekim 06, 2008 9:35 pm tarafından Yonca eylem

» Parmak Izlerinde Kaybolduğumu Görmüyormusun..!!?
İZNİK / NIKEIA EmptyPtsi Ekim 06, 2008 9:32 pm tarafından şerife.1903

» Nasa.......
İZNİK / NIKEIA EmptyPtsi Ekim 06, 2008 9:29 pm tarafından şerife.1903

» Nasıl öldü bu adamm...
İZNİK / NIKEIA EmptyPtsi Ekim 06, 2008 9:24 pm tarafından şerife.1903

» Makyaj Malzemelerindeki Bakterilere Dikkat!
İZNİK / NIKEIA EmptyPtsi Ekim 06, 2008 9:09 pm tarafından Yonca eylem

» MAKYAJ YAPMA SANATI
İZNİK / NIKEIA EmptyPtsi Ekim 06, 2008 8:59 pm tarafından Yonca eylem

DUVAR YAZILARI

Madem geldin dünyaya çalış Fizik Kimyaya :)

Alma mazlumun ahını, çıkar aheste aheste...

Yaav burada yazısız bir duvar vardı nereye gitti.

Bu kadar cehalet ancak tahsille olur!

Senin söylediklerine kim inanır. Tabi ki Kadir İNANIR.

Bebeğe araba çarpmış fakat ölmemiş, neden?

Çünkü bebeğin bezi BARİYERLİymiş

Dünyanın ilk aşk şiiri:

Dünyanın ilk aşk şiiri:

Damadım, kalbimin sevgilisi Güzelliğin büyüktür baldan tatlı Aslan, kalbimin kıymetlisi Güzelliğin büyüktür baldan tatlı Benim değerli okşayışlarım baldan tatlıdır Yatak odasında bal doludur Güzelliğinle zevklenelim Aslan seni okşayayım Benim değerli okşayışlarım baldan tatlıdır Damadım benden zevk aldın Annem söyle sana güzel şeyler verecektir Babam, sana hediyeler verecektir. Sen beni sevdiğin için Lütfet bana okşayışlarını Benim Tanrım, benim koruyucum Tanrı Ellil'in kalbini memnun eden Şusin'im Lütfet bana okşayışlarını

İZNİK / NIKEIA

İZNİK / NIKEIA Empty İZNİK / NIKEIA

Mesaj tarafından aysien Cuma Eyl. 26, 2008 11:27 am

İZNİK / NIKEIA

15 11.2006
İznik'te iki bin yıllık lahit bulundu
Bursa'nın İznik İlçesi'nde 2 bin yıllık lahit bulundu.

İznik Emniyet Müdürlüğü, definecilerin kazı yaptığı istihbaratı üzerine, 3 aydır toprak altında olduğu öne sürülen lahdin güvenliğini sağlıyordu. 24 saat boyunca gece gündüz gömülü olan lahdi bekleyen polis, İznik Müze Müdürlüğü'ne yazdığı resmi bir dilekçe ile burasının kazılması için başvurdu. Müze Müdürlüğü ve arkeologlar nezaretinde 14 Ekim tarihinde başlayan kazılar sonuçlandı. Kaymakam Hüseyin Avcı, Uludağ Üniversitesi Arkeoloji Bölümü Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şahin, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Cebbar Ülgen, Emniyet Müdürü Mahir Yücetürk ve çok sayıda bürokratın merakla izlediği kazı, akşam saatlerinde noktalandı.

Lykonıolıon Oskeronos isimli romalıya ait lahit mezarın kapağı belediyenin kepçesi yardımıyla açıldı.

İki gündür herkesin içinden ne çıkacak diye merakla beklediği lahitten define yerine su, balçık ve iskelet parçaları çıktı. Mezarın içerisindeki su getirilen dalgıç pompa ile dışarı atıldı. Ardından müze yetkilileri lahdin içindeki çamuru temizledi. Daha kıymetli eşyaların çıkması beklenen panfilya model mezarın kaliteli mermerden yapıldığı, köşelerinin akretek ve saçak mimarisi ile yapıldığı bildirildi. Bunun batısında başka bir lahit daha olduğu ileri sürüldü.

İznik'in tarihi kitap oluyor

11 Aralık 2006
BURSA (İHA) - Uludağ Üniversitesi Arkeoloji Bölümü Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şahin, İznik'in arkeolojik tarihini bir külliyatta toplayarak kitap haline getireceklerini söyledi.

Uludağ Üniversitesi Arkeoloji Bölümü'nden 25 kişilik ekip ilçeye gelerek, tarihi eserleri incelemeye başladı. Ekip, 15 gün boyunca araştırma ve inceleme yapacak. Prof. Dr. Mustafa Şahin, 2005 yılında Uludağ Üniversitesi'nde Arkeoloji Bölümü'nü kurduklarını, ilk görevlerinden bir tanesinin de Bursa ve çevresinde kültür envanterini çıkarmak olduğunu ifade etti.

İlk olarak tarih zengini olan İznik'i hedef seçtiklerini söyleyen Şahin, "2006 yılı itibariyle ilk projemizi İznik'te başlattık. Bu projeye Uludağ Üniversitesi 50 bin YTL kaynak ayırdı. Araştırmaların sonunda İznik'in kültür varlıkları bir külliyatta toplanarak kitap haline getirilecek. Böylece turizm açısından İznik'in ne kadar önemli bir yere sahip olduğu görülecektir. Bu projeyi destekleyen başta U.Ü. Rektörü Prof. Dr. Mustafa Yurtkuran ve İznik'te bizi destekleyen Kaymakam Hüseyin Avcı'ya teşekkür ediyorum" dedi.

Özel Müze Denetiminde Değişiklik

Kültür ve tabiat varlıklarını alma önceliği devlet müzelerinin olacak.

26.11.2006
Kültür ve tabiat varlıklarını öncelikli satın alma yetkisi devlet müzelerine ait olacak.
Kültür ve Turizm Bakanlığı'nca hazırlanan Özel Müzeler ve Denetimleri Hakkında Yönetmelik'te yapılan değişiklik, Resmi Gazete'de yayımlandı.

Söz konusu değişiklikle, Bakanlıklar, kamu kurum ve kuruluşları, gerçek ve tüzel kişilerle vakıfların Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan izin almak şartıyla kendi hizmet konularının veya amaçlarının gerçekleştirilmesi için kurabilecekleri özel müzelerde yer alacak kültür ve tabiat varlıklarına "taşınır" olması şartı getirildi.

Önceki yönetmelikte "kiralık binada müze olmayacağı" şartı yer alırken, yeni düzenlemeye göre, binanın adresi ile tapu kaydı veya intifa, irtifak hakkı veya kira sözleşmesi gibi haklarla en az on yıl kullanma iznini gösteren belge örneğiyle başvurularak özel müze kurulabilecek.

Yeni düzenleme uyarınca, daha önce Kültür ve Turizm Bakanlığı'na verilen, kültür ve tabiat varlıklarının kaydedildiği envanter defterleri, bundan böyle özel müzenin denetim açısından bağlı olduğu müzeye verilecek.
aysien
aysien
SİTE YÖNETİCİSİ
SİTE YÖNETİCİSİ

Erkek
İş/Hobiler : ÖĞRENCİ / WEB TASARIM / PROĞRAM TASARIM DİĞİTAL MEDYA / HACKİNG TOOLS
Lakap : ÖSKİ

https://oskan.yetkin-forum.com