İYİLİKTE & BİLGİDE AKARSU GİBİ OL
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

En son konular
» Öyle Bişey İştee=)=S
Nerede benim tahta kaşığım? EmptyC.tesi Ara. 13, 2008 6:55 pm tarafından şerife.1903

» Şahmaran
Nerede benim tahta kaşığım? EmptyPerş. Ara. 11, 2008 11:28 pm tarafından şerife.1903

» Söylesene
Nerede benim tahta kaşığım? EmptyPerş. Ara. 11, 2008 12:39 am tarafından şerife.1903

» Sevmek bana yaramıyor anne
Nerede benim tahta kaşığım? EmptyPaz Ara. 07, 2008 7:39 pm tarafından şerife.1903

» Ayrılık sevdaya dahil
Nerede benim tahta kaşığım? EmptyPaz Ara. 07, 2008 7:36 pm tarafından şerife.1903

» Istanbul Üniversitesi Jeofizik Mühendisligi Bölümü
Nerede benim tahta kaşığım? EmptyPaz Ara. 07, 2008 7:34 pm tarafından şerife.1903

» beni aramaya çıkarsa yüreğin ..!!!
Nerede benim tahta kaşığım? EmptyPerş. Ara. 04, 2008 6:20 pm tarafından şerife.1903

» Kalori yakmanın 20 yolu
Nerede benim tahta kaşığım? EmptyPtsi Ekim 20, 2008 1:35 pm tarafından şerife.1903

» Anti Virus Programinizi Test Edin! Bu test ile AV Programinizi PC nize zarar vermeden test edin
Nerede benim tahta kaşığım? EmptyCuma Ekim 17, 2008 6:22 pm tarafından aysien

» Yorumsuz...............................!!
Nerede benim tahta kaşığım? EmptyPtsi Ekim 13, 2008 4:39 pm tarafından Yonca eylem

» öyle ßir gidişdi ki seninki..!!
Nerede benim tahta kaşığım? EmptyPtsi Ekim 13, 2008 4:34 pm tarafından Yonca eylem

» Sendeki yürekde yalanmiş yazik...!!!!
Nerede benim tahta kaşığım? EmptyPtsi Ekim 13, 2008 4:28 pm tarafından Yonca eylem

» Günahsız aşk...
Nerede benim tahta kaşığım? EmptyPtsi Ekim 13, 2008 4:25 pm tarafından Yonca eylem

» Gitme Dedim /Gittin..
Nerede benim tahta kaşığım? EmptyPerş. Ekim 09, 2008 3:04 pm tarafından Yonca eylem

» Makyaj yaparken aklınızda bulunsun
Nerede benim tahta kaşığım? EmptyPtsi Ekim 06, 2008 9:35 pm tarafından Yonca eylem

» Parmak Izlerinde Kaybolduğumu Görmüyormusun..!!?
Nerede benim tahta kaşığım? EmptyPtsi Ekim 06, 2008 9:32 pm tarafından şerife.1903

» Nasa.......
Nerede benim tahta kaşığım? EmptyPtsi Ekim 06, 2008 9:29 pm tarafından şerife.1903

» Nasıl öldü bu adamm...
Nerede benim tahta kaşığım? EmptyPtsi Ekim 06, 2008 9:24 pm tarafından şerife.1903

» Makyaj Malzemelerindeki Bakterilere Dikkat!
Nerede benim tahta kaşığım? EmptyPtsi Ekim 06, 2008 9:09 pm tarafından Yonca eylem

» MAKYAJ YAPMA SANATI
Nerede benim tahta kaşığım? EmptyPtsi Ekim 06, 2008 8:59 pm tarafından Yonca eylem

DUVAR YAZILARI

Madem geldin dünyaya çalış Fizik Kimyaya :)

Alma mazlumun ahını, çıkar aheste aheste...

Yaav burada yazısız bir duvar vardı nereye gitti.

Bu kadar cehalet ancak tahsille olur!

Senin söylediklerine kim inanır. Tabi ki Kadir İNANIR.

Bebeğe araba çarpmış fakat ölmemiş, neden?

Çünkü bebeğin bezi BARİYERLİymiş

Dünyanın ilk aşk şiiri:

Dünyanın ilk aşk şiiri:

Damadım, kalbimin sevgilisi Güzelliğin büyüktür baldan tatlı Aslan, kalbimin kıymetlisi Güzelliğin büyüktür baldan tatlı Benim değerli okşayışlarım baldan tatlıdır Yatak odasında bal doludur Güzelliğinle zevklenelim Aslan seni okşayayım Benim değerli okşayışlarım baldan tatlıdır Damadım benden zevk aldın Annem söyle sana güzel şeyler verecektir Babam, sana hediyeler verecektir. Sen beni sevdiğin için Lütfet bana okşayışlarını Benim Tanrım, benim koruyucum Tanrı Ellil'in kalbini memnun eden Şusin'im Lütfet bana okşayışlarını

Nerede benim tahta kaşığım?

Nerede benim tahta kaşığım? Empty Nerede benim tahta kaşığım?

Mesaj tarafından aysien Çarş. Eyl. 24, 2008 11:38 am

Nerede benim tahta kaşığım?

ARİF KAPAR
Sevmek, candaş, sırdaş olmak. Bir gayeye gönül koyup birlikte yürümek. Sevgi ve muhabbet parantezinize eşyalarınız da giriyor mu? O da ne demek diyorsanız, hayata ve eşyaya bakışınızda problem var demektir.
Hayat su gibi akıp gidiyor. Aynen “su”da olduğu gibi “akıp giden” şeylerin kıymetini pek bilemiyoruz. Geçenlerde bir sohbet sırasında, muhabbetin koyulaştığı bir zamanda arkadaşlardan biri bir ev eşyası getirdi: Dedesinden kalma bir çatal-kaşık… Bunda ne var ki demeyin. O kadar ilginç bir çatal-kaşık ki! Tahtadan yapılmış, katlanabilen, bir tarafı çatal bir tarafı kaşık olan güzel bir el işçiliği. Hele kılıfı…

Dedesi en az yirmi yıl o çatal-kaşığı kullanmış. Temizliğini çoğu kez kendisi yapmış. Kılıfında muhafaza ederek hep yanında taşımış ve gözü gibi bakmış vefalı dostuna.

Tam o sırada Bediüzzaman Hazretleri geldi aklıma. Onun da bir kaşığı varmış ve o kaşığı tam kırk yıl kullanmış. Kaşığın sapı kırılınca da raptedip kullanmaya devam etmiş. Yine sapı kırıldığında tamir için gönderdiği öğrencisi yeni bir kaşık alıp eski kaşığı atınca Üstad o kadar celallenmiş ki: “ Nerede benim şu kadar yıllık arkadaşım?”diye serzenişte bulunmuş. Ancak kaşığı bulunup gelinince sakinleşebilmiş. Öyle ya, 1. Cihan Harbi, esaret dönemi, esaretten kaçış, milletinin imanını kurtarma hizmetine atılış gibi çileli yolculuklarda hep o kaşık yanında bulunmuş. Nice hatıralar saklı kıvrımlarında...

Allah dostlarından birisi yıllardır kullandığı ibriğini atmak zorunda kalınca: “Benim yoldaşımdı.” diyerek gözyaşı dökmüş. Günümüzün gözü yaşlıları ise “ülkemin havasını, toprağını taşıyor” diye vatanından ayrılırken giydiği elbiseyi gözünün önünden ayıramamaktadır.

Bizlerse çevremizdeki eşyaları ne kadar hor ve hakir kullanıyoruz. Eşyalarımızın ne kıymetini biliyor ne de onlara sahip çıkıyoruz. Tüketici tapınaklarında yetişen “tüketici” bir topluma dönmüşüz sanki. Ne geçmişten kalan ata-dede yâdigârı eserlere sahip çıkıyor ne de kendi eşyalarımıza değer veriyoruz. Öte yandan da “statü”müzü hep onlarla belirlemeye çalışıyoruz. Ne garip. Gelin hep birlikte güzel eşyalara, geçmişimizi hatırlatan hatıralara, fani olduğumuzu nazara veren nesnelere sahip çıkıp gelecek nesillere güzel emanetler teslim edelim.
Sayı: 219
Bölüm: Kıssadan Hisse
aysien
aysien
SİTE YÖNETİCİSİ
SİTE YÖNETİCİSİ

Erkek
İş/Hobiler : ÖĞRENCİ / WEB TASARIM / PROĞRAM TASARIM DİĞİTAL MEDYA / HACKİNG TOOLS
Lakap : ÖSKİ

https://oskan.yetkin-forum.com

- Similar topics