İYİLİKTE & BİLGİDE AKARSU GİBİ OL
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

En son konular
» Öyle Bişey İştee=)=S
Ada ülkesi Tonga, yüzde 99'a ulaşan okuryazar oranıyla gelenekler ve modern değerleri bir arada kucaklıyor. Ve artık Güney Pasifik'teki bu son monarşide demokrasi rüzgârları esiyor. EmptyC.tesi Ara. 13, 2008 6:55 pm tarafından şerife.1903

» Şahmaran
Ada ülkesi Tonga, yüzde 99'a ulaşan okuryazar oranıyla gelenekler ve modern değerleri bir arada kucaklıyor. Ve artık Güney Pasifik'teki bu son monarşide demokrasi rüzgârları esiyor. EmptyPerş. Ara. 11, 2008 11:28 pm tarafından şerife.1903

» Söylesene
Ada ülkesi Tonga, yüzde 99'a ulaşan okuryazar oranıyla gelenekler ve modern değerleri bir arada kucaklıyor. Ve artık Güney Pasifik'teki bu son monarşide demokrasi rüzgârları esiyor. EmptyPerş. Ara. 11, 2008 12:39 am tarafından şerife.1903

» Sevmek bana yaramıyor anne
Ada ülkesi Tonga, yüzde 99'a ulaşan okuryazar oranıyla gelenekler ve modern değerleri bir arada kucaklıyor. Ve artık Güney Pasifik'teki bu son monarşide demokrasi rüzgârları esiyor. EmptyPaz Ara. 07, 2008 7:39 pm tarafından şerife.1903

» Ayrılık sevdaya dahil
Ada ülkesi Tonga, yüzde 99'a ulaşan okuryazar oranıyla gelenekler ve modern değerleri bir arada kucaklıyor. Ve artık Güney Pasifik'teki bu son monarşide demokrasi rüzgârları esiyor. EmptyPaz Ara. 07, 2008 7:36 pm tarafından şerife.1903

» Istanbul Üniversitesi Jeofizik Mühendisligi Bölümü
Ada ülkesi Tonga, yüzde 99'a ulaşan okuryazar oranıyla gelenekler ve modern değerleri bir arada kucaklıyor. Ve artık Güney Pasifik'teki bu son monarşide demokrasi rüzgârları esiyor. EmptyPaz Ara. 07, 2008 7:34 pm tarafından şerife.1903

» beni aramaya çıkarsa yüreğin ..!!!
Ada ülkesi Tonga, yüzde 99'a ulaşan okuryazar oranıyla gelenekler ve modern değerleri bir arada kucaklıyor. Ve artık Güney Pasifik'teki bu son monarşide demokrasi rüzgârları esiyor. EmptyPerş. Ara. 04, 2008 6:20 pm tarafından şerife.1903

» Kalori yakmanın 20 yolu
Ada ülkesi Tonga, yüzde 99'a ulaşan okuryazar oranıyla gelenekler ve modern değerleri bir arada kucaklıyor. Ve artık Güney Pasifik'teki bu son monarşide demokrasi rüzgârları esiyor. EmptyPtsi Ekim 20, 2008 1:35 pm tarafından şerife.1903

» Anti Virus Programinizi Test Edin! Bu test ile AV Programinizi PC nize zarar vermeden test edin
Ada ülkesi Tonga, yüzde 99'a ulaşan okuryazar oranıyla gelenekler ve modern değerleri bir arada kucaklıyor. Ve artık Güney Pasifik'teki bu son monarşide demokrasi rüzgârları esiyor. EmptyCuma Ekim 17, 2008 6:22 pm tarafından aysien

» Yorumsuz...............................!!
Ada ülkesi Tonga, yüzde 99'a ulaşan okuryazar oranıyla gelenekler ve modern değerleri bir arada kucaklıyor. Ve artık Güney Pasifik'teki bu son monarşide demokrasi rüzgârları esiyor. EmptyPtsi Ekim 13, 2008 4:39 pm tarafından Yonca eylem

» öyle ßir gidişdi ki seninki..!!
Ada ülkesi Tonga, yüzde 99'a ulaşan okuryazar oranıyla gelenekler ve modern değerleri bir arada kucaklıyor. Ve artık Güney Pasifik'teki bu son monarşide demokrasi rüzgârları esiyor. EmptyPtsi Ekim 13, 2008 4:34 pm tarafından Yonca eylem

» Sendeki yürekde yalanmiş yazik...!!!!
Ada ülkesi Tonga, yüzde 99'a ulaşan okuryazar oranıyla gelenekler ve modern değerleri bir arada kucaklıyor. Ve artık Güney Pasifik'teki bu son monarşide demokrasi rüzgârları esiyor. EmptyPtsi Ekim 13, 2008 4:28 pm tarafından Yonca eylem

» Günahsız aşk...
Ada ülkesi Tonga, yüzde 99'a ulaşan okuryazar oranıyla gelenekler ve modern değerleri bir arada kucaklıyor. Ve artık Güney Pasifik'teki bu son monarşide demokrasi rüzgârları esiyor. EmptyPtsi Ekim 13, 2008 4:25 pm tarafından Yonca eylem

» Gitme Dedim /Gittin..
Ada ülkesi Tonga, yüzde 99'a ulaşan okuryazar oranıyla gelenekler ve modern değerleri bir arada kucaklıyor. Ve artık Güney Pasifik'teki bu son monarşide demokrasi rüzgârları esiyor. EmptyPerş. Ekim 09, 2008 3:04 pm tarafından Yonca eylem

» Makyaj yaparken aklınızda bulunsun
Ada ülkesi Tonga, yüzde 99'a ulaşan okuryazar oranıyla gelenekler ve modern değerleri bir arada kucaklıyor. Ve artık Güney Pasifik'teki bu son monarşide demokrasi rüzgârları esiyor. EmptyPtsi Ekim 06, 2008 9:35 pm tarafından Yonca eylem

» Parmak Izlerinde Kaybolduğumu Görmüyormusun..!!?
Ada ülkesi Tonga, yüzde 99'a ulaşan okuryazar oranıyla gelenekler ve modern değerleri bir arada kucaklıyor. Ve artık Güney Pasifik'teki bu son monarşide demokrasi rüzgârları esiyor. EmptyPtsi Ekim 06, 2008 9:32 pm tarafından şerife.1903

» Nasa.......
Ada ülkesi Tonga, yüzde 99'a ulaşan okuryazar oranıyla gelenekler ve modern değerleri bir arada kucaklıyor. Ve artık Güney Pasifik'teki bu son monarşide demokrasi rüzgârları esiyor. EmptyPtsi Ekim 06, 2008 9:29 pm tarafından şerife.1903

» Nasıl öldü bu adamm...
Ada ülkesi Tonga, yüzde 99'a ulaşan okuryazar oranıyla gelenekler ve modern değerleri bir arada kucaklıyor. Ve artık Güney Pasifik'teki bu son monarşide demokrasi rüzgârları esiyor. EmptyPtsi Ekim 06, 2008 9:24 pm tarafından şerife.1903

» Makyaj Malzemelerindeki Bakterilere Dikkat!
Ada ülkesi Tonga, yüzde 99'a ulaşan okuryazar oranıyla gelenekler ve modern değerleri bir arada kucaklıyor. Ve artık Güney Pasifik'teki bu son monarşide demokrasi rüzgârları esiyor. EmptyPtsi Ekim 06, 2008 9:09 pm tarafından Yonca eylem

» MAKYAJ YAPMA SANATI
Ada ülkesi Tonga, yüzde 99'a ulaşan okuryazar oranıyla gelenekler ve modern değerleri bir arada kucaklıyor. Ve artık Güney Pasifik'teki bu son monarşide demokrasi rüzgârları esiyor. EmptyPtsi Ekim 06, 2008 8:59 pm tarafından Yonca eylem

DUVAR YAZILARI

Madem geldin dünyaya çalış Fizik Kimyaya :)

Alma mazlumun ahını, çıkar aheste aheste...

Yaav burada yazısız bir duvar vardı nereye gitti.

Bu kadar cehalet ancak tahsille olur!

Senin söylediklerine kim inanır. Tabi ki Kadir İNANIR.

Bebeğe araba çarpmış fakat ölmemiş, neden?

Çünkü bebeğin bezi BARİYERLİymiş

Dünyanın ilk aşk şiiri:

Dünyanın ilk aşk şiiri:

Damadım, kalbimin sevgilisi Güzelliğin büyüktür baldan tatlı Aslan, kalbimin kıymetlisi Güzelliğin büyüktür baldan tatlı Benim değerli okşayışlarım baldan tatlıdır Yatak odasında bal doludur Güzelliğinle zevklenelim Aslan seni okşayayım Benim değerli okşayışlarım baldan tatlıdır Damadım benden zevk aldın Annem söyle sana güzel şeyler verecektir Babam, sana hediyeler verecektir. Sen beni sevdiğin için Lütfet bana okşayışlarını Benim Tanrım, benim koruyucum Tanrı Ellil'in kalbini memnun eden Şusin'im Lütfet bana okşayışlarını

Ada ülkesi Tonga, yüzde 99'a ulaşan okuryazar oranıyla gelenekler ve modern değerleri bir arada kucaklıyor. Ve artık Güney Pasifik'teki bu son monarşide demokrasi rüzgârları esiyor.

Ada ülkesi Tonga, yüzde 99'a ulaşan okuryazar oranıyla gelenekler ve modern değerleri bir arada kucaklıyor. Ve artık Güney Pasifik'teki bu son monarşide demokrasi rüzgârları esiyor. Empty Ada ülkesi Tonga, yüzde 99'a ulaşan okuryazar oranıyla gelenekler ve modern değerleri bir arada kucaklıyor. Ve artık Güney Pasifik'teki bu son monarşide demokrasi rüzgârları esiyor.

Mesaj tarafından aysien Salı Eyl. 23, 2008 12:07 pm

Ada ülkesi Tonga, yüzde 99'a ulaşan okuryazar oranıyla gelenekler ve modern değerleri bir arada kucaklıyor. Ve artık Güney Pasifik'teki bu son monarşide demokrasi rüzgârları esiyor.

Kraliyet muhafızları hafifçe arkalarına yaslanmış, kendilerini güneşten koruyacak başlıklarını takmıştı. Başlarını öne eğip gözlerini yere diktikleri için şapkalarının siperliği yüzlerini örtüyordu. Bir muhafız, sanki taşların altında saklı bir açıklama varmışçasına çizmesiyle yerdeki çakılları eşeledi.
"Üzgünüm," dedi. "Biraz daha gecikebilir."
Tonga'nın Veliaht Prensi o sabahın erken saatlerinde beni kabul edeceğine dair haber göndermişti. Oysa şimdi güneş tam tepemizdeydi; hepimiz saraya giden yolun üzerinde kan ter içinde kalmış, sıkıntıdan boğazımızı temizleyip ayağımızın altındaki çakılları ezip duruyorduk.
Prensin köşkü krallığın büyük bir bölümüne yukarılardan bakan yüksek bir tepenin üzerindeydi. Burası Büyük Okyanus'taki en son gerçek monarşi -ve dünya genelinde varlığını sürdüren son örneklerden biri- idi. Birkaç hafta önce, ülkenin çok sevilen yaşlı kralı Yeni Zelanda'da bir hastaneye kaldırılmıştı. Şimdi ise onun pek de sevilmeyen oğlu tahta çıkmaya hazırlanıyordu.
Prens Tupouto'a deniz kenarındaki kraliyet sarayında da oturabilirdi, ama o, yüksek bir tepeye yayılmış bu tabyayı tercih etti. Tongalılar yapıyı "villa" diye tanımlıyordu. Burası, mermer sütunları ve prensin bazen oyuncak gemilerini yüzdürdüğü bir havuzu olan neoklasik bir yapıydı. Bugün muhafızlar veliaht prensin otomobillerini yıkadı: gösterişli bir Jaguar, bir spor araba ve bir de siyah Londra taksisi. Bir muhafız, Prens Hazretleri'nin İngiltere'de bu taksileri gördüğünü ve bunlardan birini ülkesine götürmeye karar verdiğini söyledi. Bunun nedenini kimse bilmiyordu, ben de prense soracağıma söz verdim.
"Villa"yı sokağa bağlayan geniş beyaz yol, muhafız karakolu ve bir çeşmenin önünden geçerek tepeden aşağıya doğru uzanıyordu. Yol burada Tonga'nın başkentine, 100.000 kişilik nüfusun üçte birini barındıran Nuku'alofa adındaki sıcak, toz toprak içindeki kente giden yol ile birleşiyordu. Tepenin eteklerinde, kente giden yol üzerinde bir kadın oturmuş, değiştokuş etmek üzere palmiye yapraklarından süpürge yapıyordu (ülkede takas ekonomisi de geçerliydi). Kentin daha yakınlarında sarıya boyanmış bir büfenin üzerinde, "Hipokrasi değil, Demokrasi" sloganı asılıydı. Daha da ileride, göz alabildiğine uzanan kral mezarlarının olduğu yerde işçiler kralın beklenen ölümü için hazırlık yapıyordu. Prensin tepedeki malikânesinden görünemeyecek kadar uzakta ise, adanın çöplüğündeki gecekondularda yaşayanlar işe yarar bir şeyler bulmak için çöpleri karıştırıyordu...
Tonga halkı arasında gelişmekte olan bir hareket var. Demokrasi, Tonga'da tabandan başlayan bir hareket. Ve coğrafi uzaklık artık ideolojik soyutlanma anlamına gelmiyor.
Sonuçta geçmiş ile gelecek, monarşi ile demokrasi, dünyadan soyutlanma ile küresel bütünleşme arasında kalan ülke, artık bir karar verme noktasına gelmiş bulunuyor...
Daha önce özür dileyen şapkalı muhafız hızla uzaklaştı ve birkaç dakika sonra geri döndü. Yine "Üzgünüm," dedi. "Prens Hazretleri uyuyor. Herkes onu uyandırmaya korkuyor."
aysien
aysien
SİTE YÖNETİCİSİ
SİTE YÖNETİCİSİ

Erkek
İş/Hobiler : ÖĞRENCİ / WEB TASARIM / PROĞRAM TASARIM DİĞİTAL MEDYA / HACKİNG TOOLS
Lakap : ÖSKİ

https://oskan.yetkin-forum.com

- Similar topics