İYİLİKTE & BİLGİDE AKARSU GİBİ OL
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

En son konular
» Öyle Bişey İştee=)=S
Avustralya'nın tuttuğunu koparan, yalnız avlanan karıncaları gözlerini, zehirlerini ve zalimliklerini bir arada kullanıyor. EmptyC.tesi Ara. 13, 2008 6:55 pm tarafından şerife.1903

» Şahmaran
Avustralya'nın tuttuğunu koparan, yalnız avlanan karıncaları gözlerini, zehirlerini ve zalimliklerini bir arada kullanıyor. EmptyPerş. Ara. 11, 2008 11:28 pm tarafından şerife.1903

» Söylesene
Avustralya'nın tuttuğunu koparan, yalnız avlanan karıncaları gözlerini, zehirlerini ve zalimliklerini bir arada kullanıyor. EmptyPerş. Ara. 11, 2008 12:39 am tarafından şerife.1903

» Sevmek bana yaramıyor anne
Avustralya'nın tuttuğunu koparan, yalnız avlanan karıncaları gözlerini, zehirlerini ve zalimliklerini bir arada kullanıyor. EmptyPaz Ara. 07, 2008 7:39 pm tarafından şerife.1903

» Ayrılık sevdaya dahil
Avustralya'nın tuttuğunu koparan, yalnız avlanan karıncaları gözlerini, zehirlerini ve zalimliklerini bir arada kullanıyor. EmptyPaz Ara. 07, 2008 7:36 pm tarafından şerife.1903

» Istanbul Üniversitesi Jeofizik Mühendisligi Bölümü
Avustralya'nın tuttuğunu koparan, yalnız avlanan karıncaları gözlerini, zehirlerini ve zalimliklerini bir arada kullanıyor. EmptyPaz Ara. 07, 2008 7:34 pm tarafından şerife.1903

» beni aramaya çıkarsa yüreğin ..!!!
Avustralya'nın tuttuğunu koparan, yalnız avlanan karıncaları gözlerini, zehirlerini ve zalimliklerini bir arada kullanıyor. EmptyPerş. Ara. 04, 2008 6:20 pm tarafından şerife.1903

» Kalori yakmanın 20 yolu
Avustralya'nın tuttuğunu koparan, yalnız avlanan karıncaları gözlerini, zehirlerini ve zalimliklerini bir arada kullanıyor. EmptyPtsi Ekim 20, 2008 1:35 pm tarafından şerife.1903

» Anti Virus Programinizi Test Edin! Bu test ile AV Programinizi PC nize zarar vermeden test edin
Avustralya'nın tuttuğunu koparan, yalnız avlanan karıncaları gözlerini, zehirlerini ve zalimliklerini bir arada kullanıyor. EmptyCuma Ekim 17, 2008 6:22 pm tarafından aysien

» Yorumsuz...............................!!
Avustralya'nın tuttuğunu koparan, yalnız avlanan karıncaları gözlerini, zehirlerini ve zalimliklerini bir arada kullanıyor. EmptyPtsi Ekim 13, 2008 4:39 pm tarafından Yonca eylem

» öyle ßir gidişdi ki seninki..!!
Avustralya'nın tuttuğunu koparan, yalnız avlanan karıncaları gözlerini, zehirlerini ve zalimliklerini bir arada kullanıyor. EmptyPtsi Ekim 13, 2008 4:34 pm tarafından Yonca eylem

» Sendeki yürekde yalanmiş yazik...!!!!
Avustralya'nın tuttuğunu koparan, yalnız avlanan karıncaları gözlerini, zehirlerini ve zalimliklerini bir arada kullanıyor. EmptyPtsi Ekim 13, 2008 4:28 pm tarafından Yonca eylem

» Günahsız aşk...
Avustralya'nın tuttuğunu koparan, yalnız avlanan karıncaları gözlerini, zehirlerini ve zalimliklerini bir arada kullanıyor. EmptyPtsi Ekim 13, 2008 4:25 pm tarafından Yonca eylem

» Gitme Dedim /Gittin..
Avustralya'nın tuttuğunu koparan, yalnız avlanan karıncaları gözlerini, zehirlerini ve zalimliklerini bir arada kullanıyor. EmptyPerş. Ekim 09, 2008 3:04 pm tarafından Yonca eylem

» Makyaj yaparken aklınızda bulunsun
Avustralya'nın tuttuğunu koparan, yalnız avlanan karıncaları gözlerini, zehirlerini ve zalimliklerini bir arada kullanıyor. EmptyPtsi Ekim 06, 2008 9:35 pm tarafından Yonca eylem

» Parmak Izlerinde Kaybolduğumu Görmüyormusun..!!?
Avustralya'nın tuttuğunu koparan, yalnız avlanan karıncaları gözlerini, zehirlerini ve zalimliklerini bir arada kullanıyor. EmptyPtsi Ekim 06, 2008 9:32 pm tarafından şerife.1903

» Nasa.......
Avustralya'nın tuttuğunu koparan, yalnız avlanan karıncaları gözlerini, zehirlerini ve zalimliklerini bir arada kullanıyor. EmptyPtsi Ekim 06, 2008 9:29 pm tarafından şerife.1903

» Nasıl öldü bu adamm...
Avustralya'nın tuttuğunu koparan, yalnız avlanan karıncaları gözlerini, zehirlerini ve zalimliklerini bir arada kullanıyor. EmptyPtsi Ekim 06, 2008 9:24 pm tarafından şerife.1903

» Makyaj Malzemelerindeki Bakterilere Dikkat!
Avustralya'nın tuttuğunu koparan, yalnız avlanan karıncaları gözlerini, zehirlerini ve zalimliklerini bir arada kullanıyor. EmptyPtsi Ekim 06, 2008 9:09 pm tarafından Yonca eylem

» MAKYAJ YAPMA SANATI
Avustralya'nın tuttuğunu koparan, yalnız avlanan karıncaları gözlerini, zehirlerini ve zalimliklerini bir arada kullanıyor. EmptyPtsi Ekim 06, 2008 8:59 pm tarafından Yonca eylem

DUVAR YAZILARI

Madem geldin dünyaya çalış Fizik Kimyaya :)

Alma mazlumun ahını, çıkar aheste aheste...

Yaav burada yazısız bir duvar vardı nereye gitti.

Bu kadar cehalet ancak tahsille olur!

Senin söylediklerine kim inanır. Tabi ki Kadir İNANIR.

Bebeğe araba çarpmış fakat ölmemiş, neden?

Çünkü bebeğin bezi BARİYERLİymiş

Dünyanın ilk aşk şiiri:

Dünyanın ilk aşk şiiri:

Damadım, kalbimin sevgilisi Güzelliğin büyüktür baldan tatlı Aslan, kalbimin kıymetlisi Güzelliğin büyüktür baldan tatlı Benim değerli okşayışlarım baldan tatlıdır Yatak odasında bal doludur Güzelliğinle zevklenelim Aslan seni okşayayım Benim değerli okşayışlarım baldan tatlıdır Damadım benden zevk aldın Annem söyle sana güzel şeyler verecektir Babam, sana hediyeler verecektir. Sen beni sevdiğin için Lütfet bana okşayışlarını Benim Tanrım, benim koruyucum Tanrı Ellil'in kalbini memnun eden Şusin'im Lütfet bana okşayışlarını

Avustralya'nın tuttuğunu koparan, yalnız avlanan karıncaları gözlerini, zehirlerini ve zalimliklerini bir arada kullanıyor.

Avustralya'nın tuttuğunu koparan, yalnız avlanan karıncaları gözlerini, zehirlerini ve zalimliklerini bir arada kullanıyor. Empty Avustralya'nın tuttuğunu koparan, yalnız avlanan karıncaları gözlerini, zehirlerini ve zalimliklerini bir arada kullanıyor.

Mesaj tarafından aysien Salı Eyl. 23, 2008 12:02 pm

Avustralya'nın tuttuğunu koparan, yalnız avlanan karıncaları gözlerini, zehirlerini ve zalimliklerini bir arada kullanıyor.

Kanatsız bir eşekarısı hayal edin; şu anda gözünüzün önünden buldog karıncasına benzer bir görüntü geçiyor ve bu bir rastlantı değil: Karıncaların 140 milyon yıl kadar önce eşekarısına benzer atalarından evrimleştiği düşünülüyor. Uzun süre buldogların en eski karınca soylarından biri olduğu görüşü hakimdi. Ancak kısa süre önce yapılan bazı araştırmalar, 100 milyon yıldan daha eskilere gitmeyen bir tarihte, diğer karınca türlerinde -belki de çiçekli bitkilerin artmasıyla- yaşanan patlamayla aynı dönemde ortaya çıktıklarına işaret ediyor. Ancak uzmanlar, buldogların, tüm karıncaların ilk atalarının sahip olduğu düşünülen anatomik özellik ve davranışları taşıdığına inanıyor: Uzun bacaklar, büyük bir vücut, keskin gözler, zehirli iğneler ve görece yalnız yaşama alışkanlıkları. Fosilleşmiş örnekler bir zamanlar dünyanın dört bir yanında yaşadıklarını ortaya çıkarsa da, günümüzde sadece Avustralya'da varlık gösteriyorlar. Buldog uzmanı Robert Taylor, kırmızı buldog karıncalarının izini sürmek üzere beni, Sidney'in güneyindeki bir okaliptüs korusuna götürüyor. Onları, arıları ve diğer karınca türlerini, özellikle de marangoz karıncalarını avlarken buluyoruz. Bu tehlikeli bir av; çünkü, marangoz karıncaları gibi daha "gelişmiş" karıncalar, aynı yuvayı paylaşan diğer karıncalara kimyasal sinyaller göndererek acil yardım çağırabilir ve bu, buldog karıncalarının sahip olmadığı bir yetenek. Ancak avcı buldog da, marangoz karıncasının çevresinde daireler çizip, sırtına atlayıp, kurbanına bir karşı saldırı düzenleme şansı dahi bırakmadan ona iğnesini batırabilir. İlkel bulabilirsiniz. Ama kesinlikle işe yarıyor. Buldogları yeraltında görüntülemek için, Taylor'la gerçek boyuta uygun yapay bir yuva hazırlamamız ve doğadan -kraliçe dahil- bir koloni alıp, bu yuvaya yerleştirmemiz gerekiyordu. Karıncaları uyutmak üzere yuva ağzından içeri karbon dioksit gönderip deli gibi kazmaya ve karıncaları toplamaya başladık. Ama buldog kolonilerinde kraliçe, en küçük huzursuzlukta yuvanın en derin bölümüne dalıyor. Yüzeyin iki metre altında onu yakaladığımızda karıncalar çoktan uyanmıştı ve biz, sonu gelmeyen karınca sokmaları yüzünden titriyorduk. Önce, koloninin yapay yuvaya yerleşmesi için birkaç gün bekledim ve izleyen birkaç haftayı bu vahşi böceğin daha nazik yüzünü gözlemleyerek geçirdim...
aysien
aysien
SİTE YÖNETİCİSİ
SİTE YÖNETİCİSİ

Erkek
İş/Hobiler : ÖĞRENCİ / WEB TASARIM / PROĞRAM TASARIM DİĞİTAL MEDYA / HACKİNG TOOLS
Lakap : ÖSKİ

https://oskan.yetkin-forum.com

- Similar topics