İYİLİKTE & BİLGİDE AKARSU GİBİ OL
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

En son konular
» Öyle Bişey İştee=)=S
Dünya genelinde sayıları düşüş gösteren köpekbalıkları, Bahamalar'ın mavi sularında cirit atıyor. EmptyC.tesi Ara. 13, 2008 6:55 pm tarafından şerife.1903

» Şahmaran
Dünya genelinde sayıları düşüş gösteren köpekbalıkları, Bahamalar'ın mavi sularında cirit atıyor. EmptyPerş. Ara. 11, 2008 11:28 pm tarafından şerife.1903

» Söylesene
Dünya genelinde sayıları düşüş gösteren köpekbalıkları, Bahamalar'ın mavi sularında cirit atıyor. EmptyPerş. Ara. 11, 2008 12:39 am tarafından şerife.1903

» Sevmek bana yaramıyor anne
Dünya genelinde sayıları düşüş gösteren köpekbalıkları, Bahamalar'ın mavi sularında cirit atıyor. EmptyPaz Ara. 07, 2008 7:39 pm tarafından şerife.1903

» Ayrılık sevdaya dahil
Dünya genelinde sayıları düşüş gösteren köpekbalıkları, Bahamalar'ın mavi sularında cirit atıyor. EmptyPaz Ara. 07, 2008 7:36 pm tarafından şerife.1903

» Istanbul Üniversitesi Jeofizik Mühendisligi Bölümü
Dünya genelinde sayıları düşüş gösteren köpekbalıkları, Bahamalar'ın mavi sularında cirit atıyor. EmptyPaz Ara. 07, 2008 7:34 pm tarafından şerife.1903

» beni aramaya çıkarsa yüreğin ..!!!
Dünya genelinde sayıları düşüş gösteren köpekbalıkları, Bahamalar'ın mavi sularında cirit atıyor. EmptyPerş. Ara. 04, 2008 6:20 pm tarafından şerife.1903

» Kalori yakmanın 20 yolu
Dünya genelinde sayıları düşüş gösteren köpekbalıkları, Bahamalar'ın mavi sularında cirit atıyor. EmptyPtsi Ekim 20, 2008 1:35 pm tarafından şerife.1903

» Anti Virus Programinizi Test Edin! Bu test ile AV Programinizi PC nize zarar vermeden test edin
Dünya genelinde sayıları düşüş gösteren köpekbalıkları, Bahamalar'ın mavi sularında cirit atıyor. EmptyCuma Ekim 17, 2008 6:22 pm tarafından aysien

» Yorumsuz...............................!!
Dünya genelinde sayıları düşüş gösteren köpekbalıkları, Bahamalar'ın mavi sularında cirit atıyor. EmptyPtsi Ekim 13, 2008 4:39 pm tarafından Yonca eylem

» öyle ßir gidişdi ki seninki..!!
Dünya genelinde sayıları düşüş gösteren köpekbalıkları, Bahamalar'ın mavi sularında cirit atıyor. EmptyPtsi Ekim 13, 2008 4:34 pm tarafından Yonca eylem

» Sendeki yürekde yalanmiş yazik...!!!!
Dünya genelinde sayıları düşüş gösteren köpekbalıkları, Bahamalar'ın mavi sularında cirit atıyor. EmptyPtsi Ekim 13, 2008 4:28 pm tarafından Yonca eylem

» Günahsız aşk...
Dünya genelinde sayıları düşüş gösteren köpekbalıkları, Bahamalar'ın mavi sularında cirit atıyor. EmptyPtsi Ekim 13, 2008 4:25 pm tarafından Yonca eylem

» Gitme Dedim /Gittin..
Dünya genelinde sayıları düşüş gösteren köpekbalıkları, Bahamalar'ın mavi sularında cirit atıyor. EmptyPerş. Ekim 09, 2008 3:04 pm tarafından Yonca eylem

» Makyaj yaparken aklınızda bulunsun
Dünya genelinde sayıları düşüş gösteren köpekbalıkları, Bahamalar'ın mavi sularında cirit atıyor. EmptyPtsi Ekim 06, 2008 9:35 pm tarafından Yonca eylem

» Parmak Izlerinde Kaybolduğumu Görmüyormusun..!!?
Dünya genelinde sayıları düşüş gösteren köpekbalıkları, Bahamalar'ın mavi sularında cirit atıyor. EmptyPtsi Ekim 06, 2008 9:32 pm tarafından şerife.1903

» Nasa.......
Dünya genelinde sayıları düşüş gösteren köpekbalıkları, Bahamalar'ın mavi sularında cirit atıyor. EmptyPtsi Ekim 06, 2008 9:29 pm tarafından şerife.1903

» Nasıl öldü bu adamm...
Dünya genelinde sayıları düşüş gösteren köpekbalıkları, Bahamalar'ın mavi sularında cirit atıyor. EmptyPtsi Ekim 06, 2008 9:24 pm tarafından şerife.1903

» Makyaj Malzemelerindeki Bakterilere Dikkat!
Dünya genelinde sayıları düşüş gösteren köpekbalıkları, Bahamalar'ın mavi sularında cirit atıyor. EmptyPtsi Ekim 06, 2008 9:09 pm tarafından Yonca eylem

» MAKYAJ YAPMA SANATI
Dünya genelinde sayıları düşüş gösteren köpekbalıkları, Bahamalar'ın mavi sularında cirit atıyor. EmptyPtsi Ekim 06, 2008 8:59 pm tarafından Yonca eylem

DUVAR YAZILARI

Madem geldin dünyaya çalış Fizik Kimyaya :)

Alma mazlumun ahını, çıkar aheste aheste...

Yaav burada yazısız bir duvar vardı nereye gitti.

Bu kadar cehalet ancak tahsille olur!

Senin söylediklerine kim inanır. Tabi ki Kadir İNANIR.

Bebeğe araba çarpmış fakat ölmemiş, neden?

Çünkü bebeğin bezi BARİYERLİymiş

Dünyanın ilk aşk şiiri:

Dünyanın ilk aşk şiiri:

Damadım, kalbimin sevgilisi Güzelliğin büyüktür baldan tatlı Aslan, kalbimin kıymetlisi Güzelliğin büyüktür baldan tatlı Benim değerli okşayışlarım baldan tatlıdır Yatak odasında bal doludur Güzelliğinle zevklenelim Aslan seni okşayayım Benim değerli okşayışlarım baldan tatlıdır Damadım benden zevk aldın Annem söyle sana güzel şeyler verecektir Babam, sana hediyeler verecektir. Sen beni sevdiğin için Lütfet bana okşayışlarını Benim Tanrım, benim koruyucum Tanrı Ellil'in kalbini memnun eden Şusin'im Lütfet bana okşayışlarını

Dünya genelinde sayıları düşüş gösteren köpekbalıkları, Bahamalar'ın mavi sularında cirit atıyor.

Dünya genelinde sayıları düşüş gösteren köpekbalıkları, Bahamalar'ın mavi sularında cirit atıyor. Empty Dünya genelinde sayıları düşüş gösteren köpekbalıkları, Bahamalar'ın mavi sularında cirit atıyor.

Mesaj tarafından aysien Salı Eyl. 23, 2008 12:00 pm

Dünya genelinde sayıları düşüş gösteren köpekbalıkları, Bahamalar'ın mavi sularında cirit atıyor.

Kimse köpekbalıklarının bir imaj problemi olduğunu yadsıyamaz. Bir seri katil bakışı, çarpık dişlerle edepsiz bir tebessüm, vahşi beslenme tarzı —köpekbalıklarını bildik bileli sevmekte zorlanmamıza şaşmamalı. Tabii hakkında yazılanların da her zaman hoş olduğu söylenemez.

Herman Melville köpekbalıkları için "soluk leş yiyiciler" diye yazmış. Balina gemilerinde yıllar süren yolculuklar yapan 19. yüzyılın bu ünlü deniz öyküleri yazarının, köpekbalıklarının, katledilen balinaların atıklarını parçalayıp yutmasına tanık olması, acımasız yaklaşımını büyük oranda açıklıyor.

Belki de Bahama Adaları Melville'in fikrini değiştirebilirdi. 1930'ların ortalarında daktilosu ve oltalarıyla bu adalarda huzur arayan

Ernest Hemingway, burada balıklar, balıkçılık ve rüzgârın şişirdiği yelkenler hakkında yazmak için esin bulmuştu. O, daha oltasına yakalanmış avı yukarı çekemeden, tuttuğu balıkları mideye indiren köpekbalıklarına sövüp saydığı doğru. Ama genelde köpekbalıklarını kötülemesine rağmen, onlardan saygıyla söz ettiği de oluyor. Yaşlı Adam ve Deniz'deki Santiago, yüzeye çıkan bir dikburun için şöyle der: "Çenesinden başka her yanı güzel, müthiş bir köpekbalığıydı... Güzel, soylu ve hiçbir şeyden korkmayan, gözü pek bir hayvan."

Bahama Adaları hâlâ aşağı yukarı Hemingway'in dönemindeki gibi; denizi tertemiz, masmavi ve içi canlı kaynıyor. Florida'nın güneydoğusunda 800 kilometrelik bir alana yayılmış 700 kadar ada ve adacıktan oluşan takımadanın büyük kesiminde hâlâ endüstriyel gelişimden eser yok. Yerli halk hâlâ geçimini ıstakoz, kapanlevrek ile büyük deniz minarelerinden sağlıyor. Sportif balıkçılar hâlâ kum düzlüklerinde kemikbalığı; Okyanus Dili adı verilen soğuk, 1800 metre derinliğindeki çukur bölgede de kılıç ve yelkenbalığı avlıyor.

Köpekbalıkları da hâlâ burada. Tiger Beach adı verilen tek bir dalış noktasında bir düzine kadar kaplan köpekbalığı daireler çiziyor; akbaba edasıyla değil de, daha çok çocuk yataklarının üstüne asılan dönenceler gibi. Dikkatli kara gözleri yumruk büyüklüğünde. Bu türün –büyük beyazdan sonra– yeryüzündeki en tehlikeli ikinci köpekbalığı olduğu düşünülüyor. Her şeyi yiyebiliyorlar –diğer köpekbalıklarını, araç plakaları ya da lastiklerini. Gruptan ayrılıp bana doğru gelen büyük dişi o kadar yakınımdan geçiyor ki, burnunun üstünde karabiber taneleri gibi görünen ve canlı av etinin elektromanyetik enerjisini algılamasını sağlayan gözenekleri bile görebiliyorum. Yanımdan süzülürken, bedenine dokunuyorum. İnce zımpara kağıdı gibi. Daire çizen köpekbalıklarının arasına dönerken, hareketleri gayet sakin. Bıraktığı ilk izlenim, saldırganlığıyla ün salmış bir balık için oldukça dost canlısı.

Ama burada yaşayan tek köpekbalıkları kaplanlar değil. Bahama sularında limon köpekbalıkları, çekiç balıkları, boğalar, siyahyüzgeç köpekbalıkları, dikburunlar, ipek harharyaslar, hemşire köpekbalıkları gibi kırktan fazla tür köpekbalığı var; hatta göç yolundaki pamuk balıkları ile devasa balina köpekbalıkları bile buraya uğruyor. Diğerleri ise yıl boyunca burada yaşayıp, kendi doğdukları sessiz sakin lagünlerde yavruluyor...
aysien
aysien
SİTE YÖNETİCİSİ
SİTE YÖNETİCİSİ

Erkek
İş/Hobiler : ÖĞRENCİ / WEB TASARIM / PROĞRAM TASARIM DİĞİTAL MEDYA / HACKİNG TOOLS
Lakap : ÖSKİ

https://oskan.yetkin-forum.com

- Similar topics