İYİLİKTE & BİLGİDE AKARSU GİBİ OL
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

En son konular
» Öyle Bişey İştee=)=S
İki kâşif, kara kışta, kayaklarla Kuzey Kutbu’na ulaşmaya çalışırken, bir üçüncüsü de Sibirya kıyılarında yaşam savaşı verdi. EmptyC.tesi Ara. 13, 2008 6:55 pm tarafından şerife.1903

» Şahmaran
İki kâşif, kara kışta, kayaklarla Kuzey Kutbu’na ulaşmaya çalışırken, bir üçüncüsü de Sibirya kıyılarında yaşam savaşı verdi. EmptyPerş. Ara. 11, 2008 11:28 pm tarafından şerife.1903

» Söylesene
İki kâşif, kara kışta, kayaklarla Kuzey Kutbu’na ulaşmaya çalışırken, bir üçüncüsü de Sibirya kıyılarında yaşam savaşı verdi. EmptyPerş. Ara. 11, 2008 12:39 am tarafından şerife.1903

» Sevmek bana yaramıyor anne
İki kâşif, kara kışta, kayaklarla Kuzey Kutbu’na ulaşmaya çalışırken, bir üçüncüsü de Sibirya kıyılarında yaşam savaşı verdi. EmptyPaz Ara. 07, 2008 7:39 pm tarafından şerife.1903

» Ayrılık sevdaya dahil
İki kâşif, kara kışta, kayaklarla Kuzey Kutbu’na ulaşmaya çalışırken, bir üçüncüsü de Sibirya kıyılarında yaşam savaşı verdi. EmptyPaz Ara. 07, 2008 7:36 pm tarafından şerife.1903

» Istanbul Üniversitesi Jeofizik Mühendisligi Bölümü
İki kâşif, kara kışta, kayaklarla Kuzey Kutbu’na ulaşmaya çalışırken, bir üçüncüsü de Sibirya kıyılarında yaşam savaşı verdi. EmptyPaz Ara. 07, 2008 7:34 pm tarafından şerife.1903

» beni aramaya çıkarsa yüreğin ..!!!
İki kâşif, kara kışta, kayaklarla Kuzey Kutbu’na ulaşmaya çalışırken, bir üçüncüsü de Sibirya kıyılarında yaşam savaşı verdi. EmptyPerş. Ara. 04, 2008 6:20 pm tarafından şerife.1903

» Kalori yakmanın 20 yolu
İki kâşif, kara kışta, kayaklarla Kuzey Kutbu’na ulaşmaya çalışırken, bir üçüncüsü de Sibirya kıyılarında yaşam savaşı verdi. EmptyPtsi Ekim 20, 2008 1:35 pm tarafından şerife.1903

» Anti Virus Programinizi Test Edin! Bu test ile AV Programinizi PC nize zarar vermeden test edin
İki kâşif, kara kışta, kayaklarla Kuzey Kutbu’na ulaşmaya çalışırken, bir üçüncüsü de Sibirya kıyılarında yaşam savaşı verdi. EmptyCuma Ekim 17, 2008 6:22 pm tarafından aysien

» Yorumsuz...............................!!
İki kâşif, kara kışta, kayaklarla Kuzey Kutbu’na ulaşmaya çalışırken, bir üçüncüsü de Sibirya kıyılarında yaşam savaşı verdi. EmptyPtsi Ekim 13, 2008 4:39 pm tarafından Yonca eylem

» öyle ßir gidişdi ki seninki..!!
İki kâşif, kara kışta, kayaklarla Kuzey Kutbu’na ulaşmaya çalışırken, bir üçüncüsü de Sibirya kıyılarında yaşam savaşı verdi. EmptyPtsi Ekim 13, 2008 4:34 pm tarafından Yonca eylem

» Sendeki yürekde yalanmiş yazik...!!!!
İki kâşif, kara kışta, kayaklarla Kuzey Kutbu’na ulaşmaya çalışırken, bir üçüncüsü de Sibirya kıyılarında yaşam savaşı verdi. EmptyPtsi Ekim 13, 2008 4:28 pm tarafından Yonca eylem

» Günahsız aşk...
İki kâşif, kara kışta, kayaklarla Kuzey Kutbu’na ulaşmaya çalışırken, bir üçüncüsü de Sibirya kıyılarında yaşam savaşı verdi. EmptyPtsi Ekim 13, 2008 4:25 pm tarafından Yonca eylem

» Gitme Dedim /Gittin..
İki kâşif, kara kışta, kayaklarla Kuzey Kutbu’na ulaşmaya çalışırken, bir üçüncüsü de Sibirya kıyılarında yaşam savaşı verdi. EmptyPerş. Ekim 09, 2008 3:04 pm tarafından Yonca eylem

» Makyaj yaparken aklınızda bulunsun
İki kâşif, kara kışta, kayaklarla Kuzey Kutbu’na ulaşmaya çalışırken, bir üçüncüsü de Sibirya kıyılarında yaşam savaşı verdi. EmptyPtsi Ekim 06, 2008 9:35 pm tarafından Yonca eylem

» Parmak Izlerinde Kaybolduğumu Görmüyormusun..!!?
İki kâşif, kara kışta, kayaklarla Kuzey Kutbu’na ulaşmaya çalışırken, bir üçüncüsü de Sibirya kıyılarında yaşam savaşı verdi. EmptyPtsi Ekim 06, 2008 9:32 pm tarafından şerife.1903

» Nasa.......
İki kâşif, kara kışta, kayaklarla Kuzey Kutbu’na ulaşmaya çalışırken, bir üçüncüsü de Sibirya kıyılarında yaşam savaşı verdi. EmptyPtsi Ekim 06, 2008 9:29 pm tarafından şerife.1903

» Nasıl öldü bu adamm...
İki kâşif, kara kışta, kayaklarla Kuzey Kutbu’na ulaşmaya çalışırken, bir üçüncüsü de Sibirya kıyılarında yaşam savaşı verdi. EmptyPtsi Ekim 06, 2008 9:24 pm tarafından şerife.1903

» Makyaj Malzemelerindeki Bakterilere Dikkat!
İki kâşif, kara kışta, kayaklarla Kuzey Kutbu’na ulaşmaya çalışırken, bir üçüncüsü de Sibirya kıyılarında yaşam savaşı verdi. EmptyPtsi Ekim 06, 2008 9:09 pm tarafından Yonca eylem

» MAKYAJ YAPMA SANATI
İki kâşif, kara kışta, kayaklarla Kuzey Kutbu’na ulaşmaya çalışırken, bir üçüncüsü de Sibirya kıyılarında yaşam savaşı verdi. EmptyPtsi Ekim 06, 2008 8:59 pm tarafından Yonca eylem

DUVAR YAZILARI

Madem geldin dünyaya çalış Fizik Kimyaya :)

Alma mazlumun ahını, çıkar aheste aheste...

Yaav burada yazısız bir duvar vardı nereye gitti.

Bu kadar cehalet ancak tahsille olur!

Senin söylediklerine kim inanır. Tabi ki Kadir İNANIR.

Bebeğe araba çarpmış fakat ölmemiş, neden?

Çünkü bebeğin bezi BARİYERLİymiş

Dünyanın ilk aşk şiiri:

Dünyanın ilk aşk şiiri:

Damadım, kalbimin sevgilisi Güzelliğin büyüktür baldan tatlı Aslan, kalbimin kıymetlisi Güzelliğin büyüktür baldan tatlı Benim değerli okşayışlarım baldan tatlıdır Yatak odasında bal doludur Güzelliğinle zevklenelim Aslan seni okşayayım Benim değerli okşayışlarım baldan tatlıdır Damadım benden zevk aldın Annem söyle sana güzel şeyler verecektir Babam, sana hediyeler verecektir. Sen beni sevdiğin için Lütfet bana okşayışlarını Benim Tanrım, benim koruyucum Tanrı Ellil'in kalbini memnun eden Şusin'im Lütfet bana okşayışlarını

İki kâşif, kara kışta, kayaklarla Kuzey Kutbu’na ulaşmaya çalışırken, bir üçüncüsü de Sibirya kıyılarında yaşam savaşı verdi.

İki kâşif, kara kışta, kayaklarla Kuzey Kutbu’na ulaşmaya çalışırken, bir üçüncüsü de Sibirya kıyılarında yaşam savaşı verdi. Empty İki kâşif, kara kışta, kayaklarla Kuzey Kutbu’na ulaşmaya çalışırken, bir üçüncüsü de Sibirya kıyılarında yaşam savaşı verdi.

Mesaj tarafından aysien Salı Eyl. 23, 2008 11:57 am

İki kâşif, kara kışta, kayaklarla Kuzey Kutbu’na ulaşmaya çalışırken, bir üçüncüsü de Sibirya kıyılarında yaşam savaşı verdi.

Tekinsiz. Bu maceralı kutup öyküsünün başladığı ıssız kara uzantısı Arkticheskiy Burnu'ndan söz edildiğinde insanın aklına hep bu sözcük gelir. Orada, rüzgârda kalmış eski bir kapı gibi inleyen buzdan ve yiyecek bir şeyler arayan aç kutup ayılarından başka hiçbir şey yoktur. Eğer yeterince dikkatli olmazsanız, günün birinde bu yemek rahatlıkla siz olabilirsiniz. (Ve bu nedenle yanınızda 44'lük Magnum taşırsınız.) Gezegendeki bu ıpıssız nokta, Sibirya'daki diğer bütün ıssız bölgeler gibidir, yalnızca bir farkla: Burası, en hırslı kutup yolculuklarının ve günümüzün en iddialı kâşiflerinin başlangıç noktası ve profesyonellerin kendilerini sıkı amatörlerden ve tatlısu kâşiflerinden ayırdığı yerlerden biridir.

İşin ustalık isteyen bölümü, burundan ayrılıp sağlam bir zemin üzerinde Kuzey Kutbu'na yürümektir. Bu ilk adım, hava koşullarına bağlı olarak, görece kolay bir iş ya da bir ölüm tuzağı haline gelebilir. Bazen okyanus yüzeyi kıyı şeridine kadar donar, bazen de denizde miller boyunca sürüklenen buz kütleleri ve 2004'te deneyimli Fransız macera tutkunu Dominique Arduin'i hiçbir iz bırakmadan yutmuş olan kapkara sular söz konusudur. Bu zor bölümleri aşmaya çalışan kişinin, sonuçta buradan hava yolu ile geçirilmesi ya da sinirleri harap olmuş bir halde kurtarılması oldukça yaygındır.

2006'nın ilk aylarında, çıkış noktası Arkticheskiy Burnu olacak altı keşif gezisi planlandı. Solo hareket edecek olan bir maceracı, koşullarla yüzleştiğinde işin ciddiyetinin bilincine varıp çekildi ve diğer üç grup ise daha güvenli bir buz kütlesinin üzerine helikopterle havadan nakledildi.

Geriye iki keşif yolculuğu girişimi kalmıştı: kutup kışının karanlığında, 965 kilometre yol alarak Kuzey Kutbu'na ulaşacak olan Børge Ousland ve Mike Horn ekibi ile daha sonra, gün ışığında ama tek başına, Sibirya'dan Kanada'ya 1931 kilometre boyunca Kuzey Buz Denizi'ni geçmeyi planlayan Thomas Ulrich...
aysien
aysien
SİTE YÖNETİCİSİ
SİTE YÖNETİCİSİ

Erkek
İş/Hobiler : ÖĞRENCİ / WEB TASARIM / PROĞRAM TASARIM DİĞİTAL MEDYA / HACKİNG TOOLS
Lakap : ÖSKİ

https://oskan.yetkin-forum.com

- Similar topics